Nabożeństwa

Święta Liturgia
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 
Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)
SOBOTA 17:00
oraz w przededniu świąt.
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium

 


Zobacz kalendarz prawosławny

Konkurs poezji religijnej. Gratulujemy zwycięzcom!

28.11.2017

16 listopada 2017r., po raz XIII z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w ramach spotkań z poezją i prozą w języku mniejszości narodowych „Poezja Źródeł”, w Hajnowskim Domu Kultury odbył się Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej.

Konkurs został zorganizowany przez doradcę metodycznego dr Lillę Busłowską przy współpracy z parafią świętej Trójcy w Hajnówce, Bractwem Młodzieży Prawosławnej przy tej  parafii oraz Hajnowskim Domem Kultury.

W tym roku do Konkursu Recytatorskiego Prawosławnej Poezji Religijnej przystąpiło 150 uczniów szkół powiatu hajnowskiego, z Warszawy oraz z Białorusi. Przesłuchania konkursowe przebiegały w 6 kategoriach: przedszkoli, klas I-III i klas IV-VII szkół podstawowych, szkół specjalnych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jury pod przewodnictwem ks. mitrata mgr Michała Niegierewicza, w każdej kategorii przyznało poszczególne miejsca oraz wyróżnienia.

Uczniowie recytowali wiersze w języku polskim, cerkiewnosłowiańskim, rosyjskim, białoruskim, łemkowskim i ukraińskim. Piękne recytacje poruszały słuchaczy, którzy nie tylko mogli poznać nowych poetów i ich twórczość, ale także przy ikonie i blasku świec  wspólnie  przeżywać piękno, jakie ukazuje prawosławna poezja.

Uczestnicy wspaniale przygotowali się do konkursu, pod opieką swych nauczycieli, rodziców, dziadków. Wszystkim tym, którzy wspierali uczniów w ich pracy serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wystąpili i zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami podczas Wieczoru Poezji Religijnej „Prawosławie w poetyckim słowie”, który odbył się 24 listopada 2017r., w Hajnowskim Domu Kultury. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski, który w swoim słowie, dziękując wszystkim uczestnikom i organizatorom konkursu, podkreślił, że poprzez piękno słowa mówionego poznajemy i  przybliżamy się do Stworzyciela wszech rzeczy.   

Ku naszej uciesze wśród nagrodzonych  znalazły się uczennice z naszego Punktu Katechetycznego. Valeria Sumovska zdobyła III miejsce w kategorii Szkół Podstawowych kl.IV-VII (katecheta - p. Bogdan Kuźmiuk). Gabriela Łapińska wywalczyła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych (katecheta - lektor Marcin Bielawski). Gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów!  Mamy nadzieję, że będzie to stanowiło zachętę dla innych dzieci z naszej parafii. Dziękujemy   również organizatorom tego wspaniałego przedsięwzięcia za możliwość udziału w nim naszych dzieci.

Ks. Paweł Korobeinikov

Na podstawie: www.orthodox.pl

 

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl