Nabożeństwa

Święta Liturgia
 
CODZIENNIE - 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA
7:00  - górna cerkiew
 
8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
 
10.00 - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Grudniowe spotkanie seniorów

09.12.2019

W czwartkowy słoneczny ranek dnia 05-12-2019 r. seniorzy naszej parafii spotkali się po raz pierwszy w grudniu na wspólnej Świętej Liturgii. Liturgia odbywała się w dolnej świątyni naszej parafii, której patronami są św. prorok Eliasz i błogosławiony Hieronim ze Strydonu. Jak zwykle przewodniczył jej nasz opiekun ks. Piotr Rajecki. Podczas nabożeństwa śpiewał chór seniorów, którym dyrygował ks. diakon Łukasz Leonkiewicz. Modlitewny śpiew przedłużał się podczas wspólnego molebenia do Przenajświętszej Bogurodzicy, której święto Wprowadzenia do Świątyni wczoraj przeżywaliśmy.

Po modlitwie udaliśmy się wspólnie do świetlicy parafialnej w której wysłuchaliśmy prelekcji prof. Włodzimierza Wołosiuka na temat „Śpiew jako modlitwa”. Prelekcja przybliżyła nam wiele ciekawych i interesujących informacji, o których do tej pory nie wiedzieliśmy. Pokrzepiliśmy nasze siły  sytym, postnym obiadem.

Osoby, które pozostały po obiedzie zajęły się wykonywaniem bombek metodą decoupage na świąteczny  kiermasz  pomocy organizowany przez naszą parafię.

Następne nasze spotkanie odbędzie się dnia 19-12-2019 r. na które wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

M.B.

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl