Nabożeństwa

Święta Liturgia
 
CODZIENNIE - 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA
7:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
 9:00 - górna cerkiew
 

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 10.30-17.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Ogłoszenie parafialne

23.03.2020

Bracia i Siostry, zaistniała sytuacja z rozprzestrzeniającą się epidemią koronavirusa jest niepokojąca i trudna dla nas wszystkich. Nasze codzienne życie zupełnie zmieniło się. Zmuszeni jesteśmy zmienić swoje dotychczasowe zachowania, przyzwyczajenia jak w domu tak i poza idąc chodnikiem, podróżując środkami transportu miejskiego, w pracy itp.. Wyjścia z domu zostały ograniczone do minimum. Po ograniczeniu zgromadzeń publicznych w tym religijnych do 50 osób wielu naszych parafian, którzy chcieli by przyjść, ma obawy przed uczestnictwem w nabożeństwach w parafialnej świątyni.

Okoliczności wpłynęły na życie parafialne i poszukiwane są możliwości jak można pomóc tym, którzy nie mogą udać się do cerkwi na nabożeństwo. W odpowiedzi na prośby rozpoczęliśmy transmitować na żywo nabożeństwa z naszej cerkwi.

Pojawia się wiele innych pytań np. do kogo dzwonić w sprawach parafialnych? Przypominamy więc, że w sprawach parafialnych należy dzwonić pod numery: 22 836 68 16 i tel. kom. 536 423 612 (czynny również po godzinach pracy kancelarii).

Inne równie ważne pytania: w jaki sposób osoba chora albo starsza może przekazać zapiskę z imionami swoich bliskich czy postawić świecę, jak złożyć ofiarę na cerkiew?

Kochani informujemy, że codziennie rano i wieczorem podczas nabożeństw wielkopostnych modlimy się za ofiarodawców, darczyńców, wiernych i za wszystkich  naszych Braci i Siostry. Wychodząc naprzeciw prośbom informujemy, że jeśli ktoś ma życzenie, to jest możliwość przesłania zapiski z imionami bliskich za zdrowie i za dusze zmarłych drogą elektroniczną na adres: [email protected]. Po otrzymaniu emaila, imiona zostaną wydrukowane i zaniesione do cerkwi. Kto chce może złożyć ofiarę, dokonując przelewu na konto parafii PKO BP 56 1020 1185 0000 4302 0109 8904.

Co do pytań o postawienie świecy, biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności, można uczynić to poprzez email na adres [email protected]. W treści email należy wpisać intencję; za zdrowie czy za spokój dusz, imiona, ile i jaki rodzaj świec. W naszej cerkwi są cztery rodzaje świec w cenie: 3 zł, 4zł 8zł oraz 30zł  Ofiarę za świece należy przekazać przelewem na konto parafii PKO BP 56 1020 1185 0000 4302 0109 8904. Następnego dnia po otrzymaniu przelewu świece będą postawione w naszej cerkwi.

Co do pytań o nabożeństwa informujemy, że na dzień dzisiejszy, w naszej parafii nabożeństwa odprawiane są codziennie zgodnie z harmonogramem (kalendarium na stronie internetowej). Wszystkich zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji ustania epidemii.

Pamiętajmy, że te rozwiązania są na czas sytuacji nadzwyczajnej w jakiej znaleźliśmy się. Po ustaniu zagrożenia epidemicznego, mamy nadzieję że jak najszybciej, wszystko powróci do normy. 

ks. Adam

modlitwy i psalmy  

modlitwa do św. Charalampiusza

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl