Nabożeństwa

Święta Liturgia
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 
Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)
SOBOTA 17:00
oraz w przededniu świąt.
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium

 


Zobacz kalendarz prawosławny

Relacja z Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej

13.02.2018

  Wielki sukces naszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych! Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w roku szkolnym 2017/2018 odbywa się ogólnopolska Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Temat tegorocznej olimpiady to: Boska Liturgia św. Bazylego Wielkiego i św. Jana Chryzostoma. Historiografia i analiza teologiczno – liturgiczna.

  Uczniowie z naszego Punktu Katechetycznego: Lena Demianiuk, Paulina Jakubiuk, Agata Rajecka, Tomasz Korszak oraz Włodzimierz Misijuk postanowili wziąć udział w tej  inicjatywie.

  Olimpiada przeprowadzana jest w trzech etapach: szkolnym, okręgowym oraz centralnym.

  Dnia 8 grudnia 2017 roku w Prawosławnym Seminarium Duchownym w Warszawie odbył się pierwszy etap olimpiady – etap szkolny. Po solidnej nauce 60-ciu zagadnień, uczniowie pisali wypracowanie, które warunkowało przejście na kolejny poziom. Uczestnicy dali z siebie wszystko i zakwalifikowali się  do kolejnego etapu.

 Dnia 8 lutego br. w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku odbył się drugi etap olimpiady – okręgowy. Do owego etapu przystąpiło  31 osób z całej Polski w tym wspaniała  piątka uczniów z naszego punktu. W drugim etapie uczestnicy zmierzyli  się z rozwiązaniem trudnego testu składającego się z zamkniętych oraz otwartych pytań. Wyniki zostaną ogłoszone 14 lutego.Do olimpiady uczniów przygotowywał lektor Marcin Bielawski.

  Dziękujemy naszej młodzieży za starania, naukę, trud i  czas, poświęcony na poszerzenie wiedzy teologicznej. Wartości oraz wiedza,  którą przyswoili, sprawia, że JUŻ są wygrani! Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy swoimi modlitwami do Najwyższego wspierali swoje pociechy. Dziękujmy Bogu za tak wspaniałą młodzież!

tekst i zdjęcia: lektor Marcin Bielawski

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl