Nabożeństwa

Święta Liturgia
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 
Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)
SOBOTA 17:00
oraz w przededniu świąt.
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium

 


Zobacz kalendarz prawosławny

Obóz w Gładyszowie - dzień X

05.07.2018

Ten dzień był wyjątkowo dynamiczny. Kiedy uświadomilśmy sobie, że pozostały nam dwa pełne wspólne dni, każdy z nas zmobilizował się, by wyciągnąć z nich jak najwięcej i nie stracić ani minuty.

Po porannych modlitwach i śniadaniu wszyscy jak grom pobiegli do autobusu. Po długiej podróży naszym oczom ukazała się niezwykle klimatyczna przystań w Sromowcu Niżnym.

Po smacznym obiedzie w lokalnej restauracji podzieliliśmy się na grupy i jak prawdziwi górale weszliśmy na pokład drewnianych tratw. Wypłynęliśmy. Co to była za podróż! Zapierające dech w piersi krajobrazy Pienin, fascynujące opowieści lokalnych przewodników, przyjemny wiatr i niosące się wśród gór śpiewy naszych obozowiczów były tematem długich dyskusji przez całą drogę powrotną. I choć zdawałoby się, że taka dawka wrażeń i wielogodzinne przebywanie na świeżym powietrzu powali na kolana nawet najbardziej wytrwałych obozowiczów, uczestnicy wyjazdu zaskoczyli nas po raz kolejny.

Krótka drzemka w autobusie wystarczyła, by na zaproszenie do dalszej zabawy wszyscy jednogłośnie krzyknęli: TAAK! Niewiele czekając, ponownie podzieliliśmy się na dwie drużyny.

Starsi pojechali na ukochany paintball (choć dziś w wydaniu iście wojennym, tj. na specjalnym poligonie stworzonym z myślą o tej grze), zaś młodsi udali się na boisko i plac zabaw.

Tradycyjnym podsumowaniem dnia były wieczorne modlitwy, po których wszyscy udali się do łóżek, by tam jeszcze raz przeżyć ten dzień we wspomnieniach i snach.

Radosław Szwedowski

zdjęcia: matuszka Ewa Misijuk, Radosław Szwedowski

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl