Nabożeństwa

Święta Liturgia
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 
Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)
SOBOTA 17:00
oraz w przededniu świąt.
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium

 


Zobacz kalendarz prawosławny

1 listopada w naszej parafii

01.11.2018

Tradycyjnie, od wielu lat, w dniu 1 listopada w naszej parafii odbywa się Św. Liturgia. W związku z tym, iż jest to wolny dzień od pracy, a modlitwy za zmarłych nigdy nie jest za dużo, po liturgii została odprawiona także panichida

Kolejną tradycją wolskiej nekropolii jest modlitwa połączona z procesją po cmentarzu. 

Punktualnie o godzinie 13.00 przy pomniku poświęconym 1500 ofiarom mieszkańców Woli zamordowanych przez hitlerowców w czasie II Wojny Światowej rozpoczęła się wspólna modlitwa i procesja. Już od ponad 30 lat organizatorami tego wydarzenia są: Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka wraz z sąsiednią Rzymskokatolicką Parafią św. Wawrzyńca. Duchowni obydwu Parafii a także wierni Kościoła prawosławnego oraz rzymskokatolickiego przeszli główną aleją cmentarza, modląc się za rodziców, bliskich i żołnierzy poległych w czasie II Wojny Światowej oraz wszystkich zmarłych.

śk

zdjęcia: ks. Dawid Romanowicz, Łukasz Charlak

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl