Nabożeństwa

Święta Liturgia
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 
Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)
SOBOTA 17:00
oraz w przededniu świąt.
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Piąte spotkanie seniorów naszej parafii

08.11.2018

Dnia 7.10.2018r. w Warszawie przy ulicy Wolskiej 138/140 odbyło się kolejne spotkanie seniorów. Rozpoczęło się tradycyjnie Liturgią Świętą w cerkwi św. Jana Klimaka. Po molebnie, razem z naszym opiekunem ks. Piotrem Rajeckim, przeszliśmy do domu parafialnego. Po wspólnej modlitwie, ks. Piotr Kosiński wygłosił wykład na temat „Tajemnica śmierci. Jak żyje dusza po śmierci. Co oznacza troszczyć się o duszę.” Seniorzy wysłuchali prelegenta ze szczególnym zainteresowaniem. Ks. Piotr Kosiński odpowiadał też na zadawane pytania. Następnie obejrzeliśmy film „ Po tu storonu ziemnoj żyzni”.

O godz. 12.00 – 12.30 zjedliśmy obiad . Dalsza część spotkania były warsztaty chóralne prowadzone przez prof. Włodzimierza Wołosiuka. Uczyliśmy się śpiewać troparionu do św. Jana Klimaka, oraz pieśni religijne „ Pred Toboju moj Bog” i „Caryce moja prebłagaja

Zajęcia zakończyły warsztaty językowe. Słuchacze próbowali swoich sił, w znajomości języka rosyjskiego i przypominaniu słownictwa. Spotkanie zakończono wspólną modlitwą.

W imieniu nas wszystkich chcielibyśmy podziękować profesorowi Włodzimierzowi Wołosiukowi, księdzu Piotrowi Rajeckiemu za duży wkład pracy i zaangażowanie oraz księżom prelegentom za bardzo interesujące wykłady.

Eugenia Florczak

zdjęcia: ks. Paweł Korobeinikov, m. Dorota Korobeinikov

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl