Nabożeństwa

Święta Liturgia
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 
Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)
SOBOTA 17:00
oraz w przededniu świąt.
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Wielkopostne spotkanie seniorów

21.03.2019

Dnia 20.03.2019 roku, w domu parafialnym Parafii Prawosławnej św. Jana Klimaka w Warszawie przy ulicy Wolskiej 138/140 odbyło się pierwsze wielkopostne spotkanie seniorów.

O godz. 9.00 uczestniczyliśmy w Liturgii Uprzednio Poświęconych Darów. Po molebnie dalsza cześć spotkania odbyła się w głównej sali domu parafialnego. Tradycyjnie rozpoczęliśmy je modlitwą.

Dzisiejszą prelegentką była pani Anna Stano – historyk sztuki. Jako że pierwsza niedziela wielkiego postu poświęcona jest Triumfowi Prawosławia głównym tematem naszego spotkania była "Ikona w średniowiecznej Rusi, jej rola oraz wpływ na życie duchowe Słowian."

Na dzisiejszych zajęciach odbyły się też warsztaty językowe prowadzone przez panią Eugenię Florczak których tematem była podróż, środki lokomocji. Podczas warsztatów chóralnych, pod kierownictwem profesora Włodzimierza Wołosiuka ćwiczyliśmy śpiewy na Liturgię Uprzednio Poświęconych Darów, m. in. „Nynie Siły Niebiesnyja”.

Życzenia i kwiaty z okazji imienin otrzymała pani Irena Rożek, która na dzisiejszym naszym spotkaniu przeczytała nam list jej babci opowiadający historię z 1868 roku oraz wiersz jej mamy. Pani Halina Pajuk przeczytała nam kilka wierszy, m. in. „ Do Stwórcy”.

Uzupełnieniem naszego spotkania był film „Skarby Rusi średniowiecznej”. Na koniec spotkania zostało podanych klika przepisów na potrawy postne.

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą. Następne odbędzie się 03-04-2019 roku, na które serdecznie zapraszamy.

Eugenia Florczak

zdjęcia: ks. prot. Piotr Rajecki, ks. Dawid Romanowicz

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl