Nabożeństwa

Święta Liturgia
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 
Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)
SOBOTA 17:00
oraz w przededniu świąt.
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Wycieczka do Łodzi

13.05.2019

Sobotnim porankiem 11 maja, dzieci i młodzież z naszego punktu katechetycznego, pod opieką rodziców i katechetów wyruszyli w autokarową podróż do miasta Łodzi.

Zebrała się nas całkiem pokaźna grupa 37 osób. Po przyjeździe wszyscy udali się do soboru św. Aleksandra Newskiego, aby uczestniczyć w Św. Liturgii. Śpiewając uczestnicy wycieczki mieli przyjemność i zaszczyt wesprzeć chór parafialny.

Po Liturgii zostaliśmy bardzo ciepło powitani przez ks. prot. Eugeniusza Fiedorczuka, który przedstawił dzieje Łódzkich świątyń prawosławnych. Mieliśmy również możliwość podziwiania wyjątkowej pod wieloma względami cerkwi pw. Św. Olgi.

Po zakończeniu tej uczty duchowej pokrzepiliśmy swoje siły cielesne w pobliskiej pierogarni. Obowiązkowy spacer, lody na ulicy Piotrkowskiej i pamiątkowe zdjęcia z postaciami z bajek stały się następnym punktem programu.

Chwilę później czekał na nas przewodnik, który oprowadził nas po Muzeum Kinematografii, mieszczącym się w zabytkowym XIX-wiecznym pałacu Karola Scheiblera. Wspaniałe wnętrza i wyjątkowe eksponaty muzeum zbudziły zachwyt dorosłych i dzieci.

Po wyjściu z budynku muzeum kontynuowaliśmy zwiedzanie Łodzi. Piękny park, Księży Młyn oraz Manufaktura dopełniły wycieczkę. A na koniec wszyscy raczyli się przepyszną pizzą.

Kiedy wieczorem dotarliśmy na Wolę, wśród obecnych byli tylko zadowoleni, zachwyceni i żądni kolejnych wycieczek i nowych wrażeń. Dziękując przede wszytskim Radzie Rodziców, forografowi i wszystkim organizatorom tego wyjazdu, dziękujemy także dzieciom, które pomimo trudów podróży, potrafiły docenić i skorzystać z tej wyjątkowej możliwości  poszerzenia swojej wiedzy o prawosławiu w naszym kraju, jego kulturze i historii.

ks. Paweł Korobeinikov

zdjęcia: Jan Sierociński

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl