Nabożeństwa

Święta Liturgia
Codziennie - 9:00 - dolna cerkiew
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 
Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)
SOBOTA 17:00
oraz w przededniu świąt.

Wieczernia

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, CZWARTEK 17:00

Akatysty

ŚRODA i PIĄTEK 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-17.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Wspomóż remont cerkwi, kupując album „Freski Jerzego Nowosielskiego w cerkwi św. Jana Klimaka”

05.09.2019

Już drugi rok trwa remont naszej parafialnej cerkwi pw. św. Jana Klimaka. Dotychczas zdołaliśmy dokonać osuszenia i wzmocnienia fundamentów cerkwi, stabilizacji cerkwi, odprowadzenie wody deszczowej, powiększyliśmy dolną świątynię, a obecnie trwa remont kopuły, tamburu i jego ośmiokątnej podstawy. Przed nami jeszcze wiele pracy, dlatego wszystkich prosimy o modlitewne wsparcie, a tych, którzy mogą także o pomoc finansową.    

W związku z tym wielkim przedsięwzięciem zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli – parafian i nie tylko – o zakupienie „cegiełki”, która będzie wkładem każdego z nas w remont cerkwi. Nasza parafia w ubiegłym roku wydała album z freskami Jerzego Nowosielskiego, które ozdabiają naszą dolną świątynię. Freski te są wyjątkowe, nie tylko dlatego, że wykonał je wybitny artysta-ikonograf, ale przede wszystkim dlatego, że są nieodłącznym elementem sprawowanych w dolnej cerkwi nabożeństw, to przed nimi i w ich otoczeniu zanosimy do Boga, Matki Bożej i świętych nasze codzienne modlitwy za świat, parafian i wszystkich potrzebujących. Album z freskami Jerzego Nowosielskiego świadczy o naszym dziedzictwie, którym chcemy się szczycić i którym chcemy podzielić się z innymi. Zachęcam wszystkich do zakupu naszego albumu - cegiełki, czym wesprzecie Państwo remont naszej zabytkowej cerkwi. 

Ks.  Adam Misijuk

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl