Nabożeństwa

Święta Liturgia
Codziennie - 9:00 - dolna cerkiew
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 
Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)
SOBOTA 17:00
oraz w przededniu świąt.

Wieczernia

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, CZWARTEK 17:00

Akatysty

ŚRODA i PIĄTEK 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-17.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Ogłoszenie - I Warszawski Festiwal Małych Form Teatralnych „Drabina do nieba”

06.11.2019

Szanowni Państwo! Parafia Prawosławna pw. Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie ma zaszczyt zaprosić na I  Warszawski Festiwal Małych Form Teatralnych „Drabina do nieba”.

Festiwal w założeniu organizatorów ma stanowić swego rodzaju forum, miejsce, gdzie  za pomocą języka teatru będą mogli się wypowiadać ludzie wierzący o sprawach dotyczących duchowości.

Jest to Festiwal mieszczący się w ramach jednego dnia, aby umożliwić wszystkim chętnym uczestniczenie w całości przedsięwzięcia. Dlatego też został wytyczony format małych form teatralnych, nawiązujących do krótkich lecz głębokich wypowiedzi przypowieści ewangelicznych.

Festiwal nie jest ograniczony ramami jednej konfesji. Jedynym warunkiem jest dążenie uczestniczących grup teatralnych do ukazania widzom wielowymiarowości i bogactwa życia duchowego. Zapraszamy twórców kierujących się nie chęcią epatowania, czy obrazoburstwa, lecz przekazaniem pozytywnego ładunku, umocnienia w wierze człowieka współczesnego, człowieka narażonego na coraz agresywniejsze działanie zsekularyzowanego świata. Stąd też nazwa Festiwalu  – „Drabina do nieba”, nawiązująca z jednej strony do wybitnego dzieła patrona Parafii - organizatora – św. Jana Klimaka, należącego do światowej skarbnicy myśli chrześcijańskiej.

Z drugiej zaś – ukazująca pragnienie człowieka wierzącego do osiągnięcia wyżyn doskonałości duchowej, postrzegającego otaczający świat w całej jego złożoności jako wspaniały dar Boży, będąca manifestacją świadomości wysokiego powołania człowieka  do twórczego współdziałania ze swoim Stwórcą w dziele urzeczywistnienia pierwotnej wizji świata doskonałego.

Tegoroczna, pierwsza edycja Festiwalu odbędzie się w gościnnych ścianach Instytutu Głuchoniemych im.  ks. Jakuba Falkowskiego w Warszawie przy Placu Trzech Krzyży 4/6  w dniu 17 listopada (niedziela) o g. 16.00 i potrwa do g. 20.00.

Między innymi wystąpią: grupa teatralna Parafii św. Jana Klimaka  z  przedstawieniem 'Grający Zegar”, Witold Rogoziński przedstawi „Rowerek na Trzech Kółkach” tegoż autora,  reżyseria –  Ludmiła Miłowanowa.  Zobaczymy również grupę teatralną z Parafii  św. Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu „ZaTopieni w historii”. Tytuł spektaklu - „Czas wspomnieć Topilec”. Scenariusz Anna Kołosow-Ostapczuk, reżyseria Katarzyna Siergiej  i Anna Kołosow-Ostapczuk. Na koniec zobaczymy tegoroczną premierę - "Nikt nie może być numerem" na podstawie książki Sergiusza Hackel'a "Matka Maria (1891 - 1945)" w przekładzie ks. Henryka Paprockiego. Scenariusz i reżyseria: Joanna Troc.

 

Serdecznie zapraszamy!  Wstęp wolny!

Organizatorzy

 

 

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl