Nabożeństwa

Święta Liturgia

PONIEDZIALEK - SOBOTA 
 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA
 
7:00  - dolna cerkiew
 
9.00 - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 

Akatyst

ŚRODA 17:00
 
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Ogłoszenia parafialne w związku z zaostrzeniem stanu epidemicznego i nowymi rozporządzeniami i wytycznymi sanitarno-epidemicznymi

07.11.2020

Bracia i Siostry w związku z zaostrzeniem stanu epidemicznego apelujemy o zastosowania się do aktualnych rozporządzeń władz państwowych i przestrzegania wytycznych sanitarno-epidemicznych.

Osoby chore, przeziębione, przewlekle chore, ze słabą odpornością, osłabione, starsze stanowiące grupę podwyższonego ryzyka powinny zachować szczególną ostrożność. Nieobecność w nabożeństwach z powyższych przyczyn w obecnej sytuacji  jest uzasadniona i usprawiedliwiona. Zachęcamy do indywidualnej, rodzinnej modlitwy w tym czasie kiedy trwa nabożeństwo w świątyni parafialnej.

Osoby które obawiają się o swoje zdrowie mogą również pozostać w domu jednocząc się  w modlitwie ze społecznością parafialną.

Wszystkich którzy z przyczyn obiektywnych nie bedą uczestniczyć w niedzielnej sw. Liturgi zapraszamy do oglądania transmisji z naszej cerkwi w niedziele o godz. 8:30 na naszym portalu fb. 

Kto z naszych Braci i Sióstr  nie może przyjść do świątyni, może przesłać zapiskę z imionami bliskich za zdrowie i za dusze zmarłych drogą elektroniczną na adres: [email protected] Po otrzymaniu emaila, imiona zostaną wydrukowane i zaniesione do cerkwi. Kto chce może złożyć ofiarę, dokonując przelewu na konto parafii PKO BP 56 1020 1185 0000 4302 0109 8904.

W podobny sposób można też postawić świecę, tzn. wysłać email na adres [email protected] W treści email należy wpisać intencję; za zdrowie czy za spokój dusz, imiona, ile i jaki rodzaj świec. W naszej cerkwi są cztery rodzaje świec w cenie: 3 zł, 4zł, 8zł oraz 20zł  Ofiarę za świece należy przekazać przelewem na konto parafii PKO BP 56 1020 1185 0000 4302 0109 8904. Po otrzymaniu potwierdzenia przelewu świece będą postawione w naszej cerkwi.

Bracia i Siostry informujemy że w naszej parafii wszystkie nabożeństwa odbywają się zgodnie z harmonogramem nabożeństw (Niedziela: św. Liturgia godz. 7:00, 8:30 i 10:00 a pozostałe dni o godz. 9:00). Nasza cerkiew otwarta jest przez cały dzień (od nabożeństwa porannego a zamykana  wieczornym o godz. 18:00). W tym czasie każdy może przyjść do cerkwi i pomodlić się.

Kochani zapewniamy Was, że codziennie podczas nabożeństw modlimy się za ofiarodawców, darczyńców, wiernych, chorych, cierpiących, za wszystkich naszych Braci i Siostry, oraz wszystkich którzy ciężko i ofiarnie pracują w walce z pandemią. 

Bracia i Siostry bardzo prosimy Was o modlitwę w intencji ustąpienia pandemii, za zdrowie chorych a także ciężko pracujące służbypersonel medyczny, pracowników Sanepidu, funkcjonariuszy Policji oraz wszystkich, którzy ciężko i ofiarnie pracują, aby uchronić nas przed pandemią.

Pamiętajmy, że powyższe rozwiązania są na czas sytuacji nadzwyczajnej w jakiej znaleźliśmy się. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie oraz modlitwę za nas grzesznych. Po ustaniu zagrożenia epidemicznego, mamy nadzieję że jak najszybciej, wszystko powróci do normy. 

Zachęcamy również do czytania modlitw w intencji ustania epidemii. Teksty modlitw pod poniższymi linkami.

modlitwy i psalmy  

modlitwa do św. Charalampiusza

Bracia i Siostry jeśli ktoś z wiernych naszej wolskiej parafii potrzebuje wsparcia i pomocy proszę o informację i kontakt z kancelarią parafii tel. 536 423 612. 

Bardzo proszę na bieżąco sprawdzajcie nasze ogłoszenia. 

 

Z życzeniami zdrowia i Bożego błogosławieństwa

ks. Adam

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl