Nabożeństwa

Święta Liturgia 

środa - 9.00  - Liturgia UPD
piątek - 17.00 - Liturgia UPD
 
SOBOTA
 
9.00
 
NIEDZIELA

7.00  - górna cerkiew

8.30 - dolna cerkiew

10.00  - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00

Akatyst

ŚRODA 17:00

Jutrznia 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, CZWARTEK 17.00

PIĄTEK 9.00

Godziny kanoniczne

PONIEDZIAŁE, WTOREK, CZWARTEK  9.00

 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30 -18.30

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Ogłoszenie - Wielkopostne czytanie Psałterza - 2023

21.02.2023

 

Drodzy Bracia i Siostry!

Zbliża się okres Wielkiego Postu, podczas którego zgodnie z wolską tradycją nasza parafia wraz z Stowarzyszeniem „Wierni Tradycji Pokoleń” organizuje wspólne czytanie Psałterza. W tym roku, wg cerkiewnego kalendarza, wielkopostne czytanie Psałterza rozpocznie się w dniu 27 lutego (poniedziałek) i będzie trwało do 7 kwietnia (piątek).

Zwyczajem lat ubiegłych zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich do wspólnej modlitwy, wspólnego czytania psalmów przez 40 dni Wielkiego Postu.

Zgłoszenia udziału w tym ważnym wydarzeniu można dokonać przesyłając informację na adres e-mail: StowWTP@gmail.com lub wpisując się na listę w cerkwi na Woli. W deklaracji uczestnictwa prosimy podać imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu.

Wszystkie wiadomości dla każdego uczestnika wspólnego czytania Psałterza (przyjęte reguły i zasady oraz dodatkowe modlitwy) będą przekazywane pocztą elektroniczną, natomiast w jednostkowych przypadkach telefonicznie lub osobiście przez organizatorów. Dodatkowych informacji można uzyskać pod telefonem - 782 611 130.

Spotkanie osób zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu, odbędzie się w dniu 26 lutego br. o godz. 12.10 (po trzeciej Świętej Liturgii) w świetlicy domu parafialnego.

Zarząd Stowarzyszenia "Wierni Tradycji Pokoleń"

 

Myśl mądra ojców Cerkwi Prawosławnej, że pierwszy post to pokora.

 

Gonimy ciągle, brakuje nam czasu. Dzień jest przepełniony różnymi obowiązkami i czynnościami, które musimy wykonać. Nie znajdę czasu, nie zdążę, nie dam rady. Nie umiem w języku cerkiewnosłowiańskim. Dość dużo progów do pokonania. Zrezygnuję, nie może w następnym roku się zgłoszę. To problemy i dylematy występują zawsze. Wyjeżdżam, jak to sobie poradzę. Ale kiedy zaczniesz czytać raz, później drugi i kolejny, to okazuje się, że czasu wystarcza. I przychodzi ta duchowa, wewnętrzna radość z przeczytania wyznaczonej Katyzmy, a bardzo często i czyta się jeszcze inne modlitwy. Wpływ jest tak ogromny i silny, że czekam następnego dnia z potrzebą jak najwcześniejszego przeczytania Psalmów.

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl