Nabożeństwa

Święta Liturgia
 
CODZIENNIE - 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA
7:00  - górna cerkiew
 
8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
 
10.00 - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 

Akatyst

ŚRODA 17:00
 
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

40. dzień po śmierci ks. mitrata Aleksandra Szełomowa

08.05.2020

7 maja sprawowana była św. Liturgia w 40. dniu po śmierci ks. Aleksandra Szełomowa, który spoczął w Panu na wolskim Cmentarzu Prawosławnym w Warszawie.

Obecny był Jego Eminencja, Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski, który przewodniczył panichidzie nad grobem błogosławionej pamięci ks. Aleksandra.

Liturgii przewodniczył ks. mitrat Adam Semeniuk z parafii Hagia Sofia w Warszawie, któremu asystowali m.in. ks. prot. Jarosław Jaszczuk, dziekan okręgu olsztyńskiego, ks. prot. Adam Weremijewicz, dziekan Straży Granicznej Prawosławnego Ordynariatu WP, ks. prot. Łukasz Godun, proboszcz parafii wojskowej św. Jerzego w Warszawie, ks. prot. Andrzej Lewczak z parafii katedralnej w Warszawie, ks. Tomasz Paszko, dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej oraz miejscowi księża.

Czterdziestego dnia dusza zmarłego, zgodnie z nauczaniem Kościoła prawosławnego, otrzymuje naznaczenie swojego stanu przebywania w rzeczywistości świata duchowego do momentu powtórnego przyjścia Chrystusa w chwale – powiedział metropolita Sawa. Dzięki modlitwom Kościoła, dusza ma możliwość otrzymać od Pana bliskość z Bogiem w Jego królestwie. Jest to bardzo ważny okres czasu, jak każda kolejna rocznica i modlitewne wspomnienie. Każdy wierny powinien nieustannie wznosić modlitwy za swoich przodków. Jest to przejaw żywej pamięci i naszej więzi ze zmartwychwstałym Chrystusem – podkreślał hierarcha. Zmarły poświęcił służbie Kościołowi i ludziom całą swoją, niespełna 50 – letnią posługę kapłańską. Głęboko wierzymy i ufamy, że dusza ks. Aleksandra zostanie powołana przez Pana naszego Jezusa Chrystusa do stanu wiecznego szczęścia i radości zbliżenia do świętości w Bogu – dodał Jego Eminencja.

 

Wieczna Jemu pamięć! Christos Woskresie!

 

ks. Piotr Kosiński

zdjęcia: Krzysztof Szeremeta

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl