Nabożeństwa

Święta Liturgia
CODZIENNIE - 9.00 - dolna cerkiew
NIEDZIELA
7:00 - górna cerkiew
8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
 10:00 - górna cerkiew
 

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 10.30-17.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Wyjazd młodzieży do Zakopanego i Krakowa

09.10.2019

Tradycją lat ubiegłych w pierwszych dniach października młodzież z Wolskiego Punktu Katechetycznego udała się na wspólny wyjazd w Tatry.

Wieczorem w czwartek czekał na nas gościnny góralski dom w Zakopanem. Pyszne naleśniki z bitą śmietaną i owocami wynagrodziły nam trudy podróży z Warszawy. Następne dwa dni spędziliśmy na górskich wycieczkach.

Nasz przewodnik, wieloletni pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego i nasz dobry przyjaciel, ukazywał nam piękno misternie pomalowanych jesiennych gór. Dolina Strążyska, Jaskinia Mroźna, Wąwóz Kraków, Dolina Kościeliska, wodospad Siklawica i Sarnia Skała – te i wiele innych miejsc, opatrzonych fachowym komentarzem przewodnika, zdradzało nam swoje tajemnice.

Po wyczerpującym  przemarszu wieczorową porą umilaliśmy sobie czas spacerem po Krupówkach, grach i zabawach. Grill i ognisko stały się oprawą osiemnastych urodzin naszej koleżanki. Mnohaja Leta!

Kiedy zupełnie się ściemniało, przychodził czas na festiwal malowania światłem (patrz zdjęcia). Również znalazł się czas na próbę chóru.

Dziękujemy za domowe ciepło naszej gospodyni – pani Krystynie. Niedzielnym rankiem dalsza podróż (aczkolwiek w kierunku domu) przyprowadziła nas do stolicy Małopolski. Krakowska cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny pozwala nam uwydatnić duchowy wymiar naszych wspólnych podróży. Tradycyjna pizza i spacer po krakowskim starym mieście, krótka lekcja historii na Wawelu - i oto zmierzamy do rodzimej parafii.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom tej wspaniałej wycieczki!

ks. Paweł Korobeinikov

Zdjęcia – uczestnicy wyjazdu.

 

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl