Nabożeństwa

Święta Liturgia
Codziennie - 9:00 - dolna cerkiew
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 
Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)
SOBOTA 17:00
oraz w przededniu świąt.

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 10.30-17.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Modlitwa za dusze zmarłych. Sobota św. Dymitra.

04.11.2019

1 listopada w życiu wolskiej parafii jest dniem szczególnym. Co roku, tego dnia na wolskiej nekropolii spotykają się wierni, mieszkańcy Warszawy, goście z całej Polski i zagranicy, aby oddać hołd swoim bliskim zmarłym, zapalić lamkę i odmówić modlitwę za zbawienie ich dusz.

Rano, wieczorem i w ciągu dnia rozbrzmiewały modlitwy za zmarłych zarówno wspólnotowe, jak i indywidualne w zadumie nad przemijaniem w tych wyjątkowych dniach polskiej tradycji.

W piątek odsłużono Liturgię św. z panichidą, której przewodniczył ks. prot. Piotr Kosiński w asyście ks. Michała Dmitruka z Parafii śww. apostołów Piotra i Pawła w Wołominie, ks. Pawła Korobeinikov oraz diakona Łukasza Leonkiewicza. Pouczające słowo homilii wygłosił ks. Paweł.

Tradycją lat ubiegłych, o godz. 13.00 rozpoczęła się wspólna modlitwa przy pomniku poświęconym 1500 ofiarom mieszkańców Woli zamordowanych przez hitlerowców w czasie II Wojny Światowej. Wierni obu wyznań - Rzymskokatolickiej Parafii św. Wawrzyńca i Dobrego Pasterza w Warszawie od ponad 30 lat spotykają się tego dnia dla modlitwy. Następnie procesja przeszła główną aleją cmentarza, podczas której mogliśmy usłyszeć wspólnotową modlitwę wiernych Kościoła rzymskokatolickiego i prawosławnego za rodziców, bliskich i żołnierzy, „bezimiennych” zmarłych, może zapomnianych oraz wszystkich przodków spoczywających na tym cmentarzy i na całym świecie. Chórem dyrygował prof. Włodzimierz Wołosiuk.

Wieczorem miał miejsce akatyst za dusze zmarłych i panichida, której przewodniczył ks. proboszcz Adam Misijuk w asyście duchownych wolskiej parafii.

2 listopada, w Sobotę św. Dymitra, w dniu poświęconym modlitwie za dusze zmarłych naszych przodków, praojców, ojców, braci i sióstr w tradycji prawosławnej, Boskiej Liturgii przewodniczył ks. mitrat Adam Misijuk w asyście ks. Pawła Korobeinikov oraz ks. Dawida Romanowicza. Chórem dyrygował prof. Włodzimierz Wołosiuk.

Przez wszystkie te dni, duchowni, członkowie Rady Parafialnej jak i Fundacji Wierni Tradycji Pokoleń kwestowali na restaurację zabytkowych pomników na Wolskim Cmentarzu Prawosławnym. Pogoda była sprzyjająca, frekwencja wiernych dopisała. Wszystkim ofiarodawcom, którzy rozumieją wspólną potrzebę ratowania dziedzictwa kultury ks. proboszcz Adam Misijuk wielokrotnie dziękował za hojność dobrego serca i złożoną ofiarę.

xpk

zdjęcia: ks. Paweł Korobeinikov, m. Ewa Misijuk, Łukasz Charlak

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl