Nabożeństwa

Święta Liturgia
CODZIENNIE - 9.00 - dolna cerkiew
NIEDZIELA
7:00 - górna cerkiew
8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
 10:00 - górna cerkiew
 

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 10.30-17.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Jesienna kwesta na wolskim cmentarzu - podziękowanie

07.11.2019

W niedzielne popołudnie, 3 listopada 2019 roku, na Cmentarzu Prawosławnym na Woli w Warszawie zakończyła się prowadzona od czwartku kwesta w ramach akcji „RATUJMY ZABYTKOWE NAGROBKI”. Dzięki wsparciu i ofiarności osób odwiedzających groby swoich bliskich i znajomych udało się zebrać ponad 15 tys. złotych!

Organizatorem kwesty było Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń”, które po raz trzeci już zbierało środki finansowe na renowację zabytkowych i historycznych nagrobków. Zbiórka odbyła się przy wsparciu dzieci i młodzieży z Punktu Katechetycznego oraz wolontariuszy i duchownych z Prawosławnej Parafii św. Jana Klimaka.

Dzięki poprzednim kwestom na renowację nagrobków przeznaczono już ponad 26 tys. złotych. Pozwoliło to na odnowienie jednej z zabytkowych kapliczek znajdującej się przy dzwonnicy, która została udostępniona dla odwiedzających cmentarz. Teraz każdy może w niej zapalić świecę i pomodlić się za swoich bliskich. Aktualnie trwają prace konserwatorskie przy jednym z zabytkowych rodzinnych nagrobków. Ponadto w planach na rok 2020 Stowarzyszenie zabezpieczyło też środki na renowację kolejnego nagrobka.

Zarząd Stowarzyszenia „Wierni Tradycji Pokoleń” składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom za ich ofiarność i czynne wsparcie dzieła wspólnej troski o dobra kultury narodowej. Niech wspólna pamięć o tych, którzy odeszli nigdy nie zaniknie.

Specjalne podziękowania Zarząd kieruje do wszystkich kwestujących, szczególne zaś do dzieci i młodzieży, za włożony trud i poświęcony czas oraz troskę o miejsca ważne dla każdego chrześcijanina.

Niech Wszechmogący Bóg obdarzy Was zdrowiem, mocą sił i wszelką pomyślnością.

SPASI HOSPODI!

Tekst i zdjęcia – uczestnicy kwesty

 

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl