Nabożeństwa

Święta Liturgia

PONIEDZIALEK - SOBOTA 
 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA
 
7.00 - górna cerkiew
 
8.30  - dolna cerkiew
 
10.00 - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 

Akatyst

ŚRODA 17:00
 
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-15.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Kiermasz Świątecznej Pomocy 2021

14.12.2021

Wówczas zapytają sprawiedliwi: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? Albo spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię, lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?”

A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście”.

Św. Ewangelia, wg św. Mateusza, 25, 37-40

 

Bóg daje nam konkretną wskazówkę , jak wyrażać się może miłość do Niego. Nie tylko w przestrzeganiu przykazań, ale także świadcząc uczynki miłosierdzia.

W niedzielę, 12 grudnia 2021 – mogliśmy dokonać tego w prosty sposób:  przytulnej sali Domu Parafialnego, pijąc herbatę i kosztując sałatek przygotowanych przez parafianki, wybierać upominki dla swoich najbliższych wspomagając jednocześnie naszą akcję pomocową „Podajmy pomocną dłoń słabszym i chorym”. 

Aukcja – w tym roku znowu na żywo! – zgromadziła wielu zainteresowanych, a momentami była nawet emocjonująca.

Swoich nowych właścicieli znalazły, m.in., piękna, kunsztownie wydana św. Ewangelia, łampadka, wiele dzieł małych i dużych rzemiosła artystycznego a także biżuteria. W sumie 30 przedmiotów.

 

Uwaga!

To jeszcze nie koniec naszego dzieła pomocy. Na swojego opiekuna czekają ikony i obrazy a także, tradycyjnie już – bo pojawia corocznie w naszych aukcjach - wielki pluszowy niedźwiadek.

Zapraszamy wszystkich do udziału w dlaszej części naszej Aukcji w formie online za pośrednictwem portalu internetowego Allegro Charytatywni.

Każdy, komu bliskie sercu są sprawy pomocy dla słabszego lub chorego człowieka, kto nie mógł wziąć udziału w licytacji bezpośredniej, kto chciałby choćby symboliczną złotówką wesprzeć to szczególnie ważne działo dla każdego chrześcijanina, będzie mógł uczynić to w dniu 19 grudnia 2021 roku. Uczestnictwo jest proste. Wystarczy zalogować się na Allegro poprzez poniży linkPodajmy pomocną dłoń słabszym i chorym

Wówczas można licytować, kupować lub przekazać na licytację swoje przedmioty.

Wspólnie możemy więcej!!! 

za: https://stowarzyszeniewtp.pl/

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl