Nabożeństwa

Święta Liturgia

PONIEDZIALEK - SOBOTA 
 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA

7:00  - górna cerkiew

8.30 - dolna cerkiew

10:00  - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00

Akatyst

ŚRODA 17:00

 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30 -15.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Pomoc i wsparcie dla naszych Braci i Sióstr z Ukrainy

04.03.2022

Od pierwszych, tragicznych i bolesnych dni wojny na Ukrainie, Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń” wspólnie z Parafia św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie podejmuje i organizuje, w miarę swoich sił i możliwości, pomoc dla osób dotkniętych wojną. Nasze działania wspierają bardzo mocno wszyscy członkowie Stowarzyszenia oraz wierni Parafii.

W dniu 27 lutego br. w Cerkwi św. Jana Klimaka przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na pomoc dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie oraz uruchomiliśmy przy domu parafialnym punkt pomocy rzeczowej. Funkcjonuje on codziennie w godz. 9 – 18. Przyjmujemy od Darczyńców i wydajemy osobom potrzebującym: żywność, środki czystości i higieniczne oraz materiały i przedmioty pierwszej potrzeby. Opracowaliśmy listę najpotrzebniejszych rzeczy (w załączeniu), którą staramy się na bieżąco aktualizować i ogłaszać.

Parafia św. Jana Klimaka przygotowała i wyposażyła pomieszczenia w których są przyjmowani uchodźcy z Ukrainy. Ponadto, wiele osób z naszej wolskiej społeczności indywidualnie odpowiedziało na apel i zgłosiło możliwość zakwaterowania osób w swoich domach. Koordynujemy wszelkiego rodzaju pomoc, rozpoczynając od znalezienia miejsca zakwaterowania (noclegu) dla osób, które przyjeżdżają do Warszawy, po wymianę informacjami dotyczącymi środków transportu, które wiozą zebraną żywność i rzeczy na granicę lub bezpośrednio na Ukrainę. Pomagamy w załatwieniu wszelkich formalności urzędowych, włącznie z wizytami w placówkach dyplomatycznych. Przygotowaliśmy na potrzeby własne oraz Dzielnicy Wola wykaz wolontariuszy - tłumaczy ze znajomością języka ukraińskiego, rosyjskiego i białoruskiego. Nawiązaliśmy współpracę z innymi podmiotami, które pomagają i wspierają uchodźców. Przeprowadziliśmy rozmowy i aktualnie przygotowujemy się do przyjęcia pomocy z Finlandii, którą przekażemy bezpośrednio na Ukrainę (tam, gdzie najbardziej jej potrzebują) oraz organizacjom charytatywnym udzielającym pomocy poszkodowanym na terenie Polski. Kierujemy do punktów recepcyjnych i innych organizacji osoby zgłaszające się do pomocy, do pracy w formie wolontariatu.

Akcję pomocy można w dalszym ciągu wspierać przekazując darowizny na konto:

Parafii: PKO BP 56 1020 1185 0000 4302 0109 8904

Stowarzyszenia: BNP Paribas 26 2030 0045 1110 0000 0415 5990

W tytule przelewu prosimy wpisać „Pomoc osobom dotkniętym wojną”.

Każda złotówka to gest wsparcia i solidarności z naszymi sąsiadami.

Wszystkim, którzy przyjęli uchodźców pod swój dach, do swoich domów, którzy aktywnie włączyli się w niesienie pomocy finansowej i rzeczowej dla bliźniego, którzy pomagają fizycznie w każdej wolnej chwili, którzy zaoferowali pokój, dom lub chociażby łóżko do przespania się, którzy nakarmili głodnych i ogrzali zziębniętych, lub uczynili coś innego dobrego dla potrzebującego, z całego serca dziękujemy. SPASI HOSPODI!!!

Prosimy o modlitwę za pokój na Ukrainie i na świecie oraz dalsze działania na rzecz bliźniego.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie, można zadzwonić lub wysłać smsa (SWTP: tel. 782 611 130, Parafia: tel. 536 423 612) oraz napisać (e-mail: StowWTP@gmail.com , prawosławie@prawoslawie.pl).

Zarząd Stowarzyszenia „Wierni Tradycji Pokoleń” z Parafią Prawosławną św. Jana Klimaka

 

 

 

 

Lista najpotrzebniejszych rzeczy:

  • śpiwory, koce, maty do spania, materace, poduszki, kołdry, pościel;
  • środki czystości i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, pieluchy dziecięce, podpaski, ręczniki papierowe, chusteczki;
  • zestawy jednorazowych i wielorazowych naczyń kuchennych;
  • woda do picia;
  • środki żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania oraz z długim terminem przydatności i niewymagające przechowywania w warunkach chłodniczych; żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, batony energetyczne, suszone owoce.

 

za: stowarzyszeniewtp.pl

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl