Nabożeństwa

Święta Liturgia

PONIEDZIALEK - SOBOTA 
 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA

7:00  - górna cerkiew

8.30 - dolna cerkiew

10:00  - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00

Akatyst

ŚRODA 17:00

 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30 -15.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Pomoc uchodźcom z Ukrainy - kolejne dni

18.03.2022

Codziennie, z cichą modlitwą, ogromnym zaangażowaniem, współczuciem i zrozumieniem, wielu członków naszego Stowarzyszenia oraz wiernych z wolskiej Parafii, wspiera czynnie różnego rodzaju działania i udziela pomocy dla osób dotkniętych wojną.

Nie siedzimy z założonymi rękami, ale staramy się być wszędzie tam, gdzie możemy pomóc. „Pełną parą” pracuje punkt pomocy rzeczowej, gdzie wydajemy i przyjmujemy dary. Zapraszamy każdego, kto potrzebuje żywności, środków czystości i higienicznych, pampersów dla dzieci, pościeli i koców czy ubrań. Mamy też poduszki i kołdry.

W niedzielę, 13 marca przygotowaliśmy ponad 180 paczek z żywnością i środkami higienicznymi, które rozdawaliśmy przy Cerkwi św. Jana Klimaka i domu parafialnym. Kto przyjdzie w inny dzień, też otrzyma paczkę. Planujemy kontynuować tą formę pomocy i wsparcia podczas kolejnych niedziel.

Zbieramy informacje na temat miejsc zakwaterowania (noclegu). Prosimy wszystkich o przekazywanie wiadomości o takich miejscach, o osobach, które zechcą przyjąć uchodźców do swego domu.

 Poszukujemy miejsc zakwaterowania w Warszawie, Białymstoku i Gdańsku oraz innych miejscowościach na terenie całego naszego kraju. Telefon 782 611 130 jest czynny całą dobę. Czekamy na wiadomości.

Od 11 marca rozwozimy i przekazujemy do punktów udzielających pomocy uchodźcom w Warszawie środki antyseptyczne, pościel, kołdry, śpiwory, buty, bieliznę, pampersy, ubrania, środki higieniczne i żywność. Wszystkie te dary otrzymaliśmy z Finlandii. To efekt naszej współpracy i działań, które podjął ksiądz Timo wraz ze swoją fińską społecznością. Pragniemy z głębi serca bardzo serdecznie podziękować im za okazaną pomoc, ofiarność, trud i wysiłek w zorganizowaniu zbiórki darów. BÓG ZAPŁAĆ! SPASI HOSPODI!

W ramach otrzymanego wsparcia z Finlandii wspólnie z Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia ELEOS przygotowaliśmy i wysłaliśmy pomoc z darami bezpośrednio na Ukrainę do Włodzimierza Wołyńskiego. Zamierzamy w najbliższych dniach wysłać kolejny transport z pomocą.

Docelową pomoc w postaci żywności, pościeli i ubrań, karmy dla zwierząt oraz środków antyseptycznych przekazaliśmy do ośrodka ELEOS w Warszawie, Fundacji Ilios Słońce Szczęścia w Gładyszowie, Białołęckiego Ośrodka Sportowego, PCK - Mazowieckiego Oddziału Okręgowego a także punktu w obiekcie Modlińska Expo.

Systematycznie zamieszczamy na naszych stronach internetowych i forach społecznościowych wszelkie informacje ułatwiające pobyt i dostęp do podstawowej wiedzy zapewniającej uchodźcom jak najlepsze funkcjonowanie w naszym kraju.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia działań naszego Stowarzyszenia i Parafii oraz innych organizacji, które niosą pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Akcję pomocy można w dalszym ciągu wspierać przekazując darowizny na konto:

Parafii: PKO BP 56 1020 1185 0000 4302 0109 8904

Stowarzyszenia: BNP Paribas 26 2030 0045 1110 0000 0415 5990

W tytule przelewu prosimy wpisać „Pomoc osobom dotkniętym wojną”.

Każda złotówka to gest wsparcia i solidarności z naszymi sąsiadami.

Kolejny raz kierujemy słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyjęli uchodźców pod swój dach, do swoich domów, którzy aktywnie włączyli się w niesienie pomocy finansowej i rzeczowej dla bliźniego, którzy pomagają fizycznie w każdej wolnej chwili, którzy zaoferowali pokój, dom lub chociażby łóżko do przespania się, którzy nakarmili głodnych i ogrzali zziębniętych, którzy użyczają środków transportu lub uczynili coś innego dobrego dla potrzebującego, z całego serca dziękujemy.  SPASI HOSPODI!!!

Prosimy o modlitwę za pokój na Ukrainie i na świecie oraz dalsze działania na rzecz bliźniego.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie, można zadzwonić lub wysłać smsa (SWTP: tel. 782 611 130, Parafia: tel. 536 423 612) oraz napisać (e-mail: StowWTP@gmail.com , prawosławie@prawoslawie.pl).

Zarząd Stowarzyszenia „Wierni Tradycji Pokoleń” z Parafią Prawosławną św. Jana Klimaka

 

 

Lista najpotrzebniejszych rzeczy:

  1. Środki żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania oraz z długim terminem przydatności i niewymagające przechowywania w warunkach chłodniczych; żywność puszkowana, makarony, mąka, olej, mleko, ryż, płatki błyskawiczne, batony energetyczne, suszone owoce;
  2. Śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, ręczniki;
  3. Środki czystości i higieniczne, środki myjące do ciała, szczoteczki i pasty do zębów, pieluchy dziecięce, podpaski, ręczniki papierowe, chusteczki;
  4. Medykamenty do domowej apteczki.

Za: stowarzyszeniewtp

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl