Nabożeństwa

Święta Liturgia

PONIEDZIALEK - SOBOTA 
 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA
 
7.00 - dolna cerkiew
 
9.00 - górna cerkiew
 

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00

Akatyst

ŚRODA 17:00

 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30 -18.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Liturgia święta Pięćdziesiątnicy. Zakończenie roku szkolnego w punkcie katechetycznym

14.06.2022

Przedwiecznie Bóg Ojciec miłuje Syna i Bóg Syn przedwiecznie miłuje Ojca. Bóg Ojciec zawsze ma miłość w Sobie. Ich Natura jest wspólna. Jedyny Święty Bóg! Hipostaza jest niezależna, która zawiera się w Naturze Ducha Świętego, Który wszystką Prawdę potwierdza – naucza błogosławiony Augustyn.

W dniu święta Świętej Trójcy były sprawowane trzy święte Liturgie. Pięćdziesiątnica dla chrześcijan, to wydarzenie, które dało początek działalności apostołów i zaistnienie Kościoła Chrystusowego na ziemi, który od samego początku swoich dziejów jest kierowany przez Naszego Zbawiciela w działaniu Ducha Świętego Boga.

Bezpośrednio po Liturgii zostały przeczytane modlitwy na „skłonienie kolan”. Od tego czasu, po dwóch miesiącach Paschalii, powróciliśmy do klękania w życiu liturgicznym Cerkwi.

Po drugiej św. Liturgii odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego w Punkcie Katechetyczny działającym przy Parafii św. Jana Klimaka w Warszawie. Ksiądz proboszcz Adam Misijuk przekazał słowa serdecznych podziękowań dzieciom i młodzieży za uczestnictwo w lekcjach religii i życiu parafii, Radzie Rodziców i katechetom. Wyraził podziękowanie za pedagogikę wychowania chrześcijańskiego i działalność na rzecz parafii oraz punktu katechetycznego.

W pierwszej kolejności rozdano świadectwa ukończenia religii tegorocznym maturzystom. Ks. Paweł, koordynator punktu, w imieniu wszystkich podziękował za trud edukacji w mijającym roku szkolnym. 

Po części oficjalnej, w ogrodzie przy domu parafialnym wykonano pamiątkowe zdjęcie, w grupach katechetycznych rozdano świadectwa ukończenia religii. Na koniec dzieci, młodzież wraz z rodzicami brali udział w rodzinnym pikniku z okazji zakończenia roku szkolnego w punkcie.

 

Ks. Piotr Kosiński

Zdjęcia: Włodzimierz Misijuk

 

 

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl