Nabożeństwa

Święta Liturgia

PONIEDZIALEK - SOBOTA 
 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA

7:00  - górna cerkiew

8.30 - dolna cerkiew

10:00  - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00

Akatyst

ŚRODA 17:00

 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30 -15.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Wyjazd młodzieży Wola - Zakopane 2022

11.10.2022

6. października najstarsza młodzież z naszego Punktu Katechetycznego, jak co roku, udała się na wyjazd integracyjny do Zakopanego.

Każdy dzień w górskim kurorcie rozpoczynaliśmy i kończyliśmy wspólną modlitwą. W ciągu tych kilku dni uczestnicy zwiedzili wiele malowniczych miejsc polskich Tatr m.in. Doline Kościeliską, a następnie Staw Smereczyński oraz masyw górski ze szczytem o wysokości 1894 m n.p.m. - Giewont. Pogoda każdego dnia wyjazdu była znakomita, wręcz wymodlona, więc nie mogło zabraknąć sesji zdjęciowych na tle pięknych jesiennych gór.


Wieczorami, po ciężkich górskich wędrówkach i sowitych obiadokolacjach u pani Krysi, czas spędzaliśmy wspólnie na integracyjnych grach i zabawach, w których wszyscy chętnie brali udział.

Pożegnanie z Zakopanem stanowiło wspólne ognisko, przy którym rozbrzmiewały pieśni "na swojską nutkę" oraz żarliwe dyskusje na temat górskim przygód i przeżyć.

W niedzielę rano młodzież wraz z opiekunami wyjechała do Krakowa, aby uczestniczyć w Św. Liturgii w cerkwi pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Po nabożeństwie udaliśmy się na wspólną pizzę na starówce, po czym rozpoczeliśmy długą drogę do domu.

 

śk

Zdjęcia: uczesnicy wyjazdu

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl