Nabożeństwa

Święta Liturgia

Pon. - Sob.  9:00
Niedz.  7:00,  8:30,  10:00  

Modlitwa za dusze zmarłych

Pon. - Sob.  9:00

Akatyst

Środ.  17:00


90. rocznica Wielkiego Głodu na Prawosławnym Cmentarzu na Woli

28.11.2022

W czwartą sobotę listopada, jak co roku,  uczciliśmy pamięć ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie w latach 1932-33. Przed Pomnikiem Ofiar Hołodomoru na Wolskim Cmentarzu Prawosławnym odsłużono panichidę za ofiary wielkiego głodu w Ukrainie. Nabożeństwu przewodniczył ks. prot. Piotr Kosiński w asyście protod. Jerzego Dmitruka. Obecny był proboszcz wolskiej parafii ks. mitrat Adam Misijuk. Licznie przybyłej grupie Ukraińców przewodniczył J.E. Wasyl Zwarycz, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Ukrainy w RP wraz z korpusem dyplomatycznym ukraińskiej ambasady w Warszawie.

Przez 90 lat pielęgnowana jest modlitwa i pamięć przekazywana z pokolenia na pokolenie. Przekazujemy tę prawdę o jednej z największych i najbardziej przerażających tragedii w historii ludzkości - o Wielkim Głodzie w Ukrainie w latach 1932-33 - ludobójstwie narodu ukraińskiego. W tym roku z wielkim bólem w sercu łączymy się ze wszystkimi ofiarami trwającej zbrojnej agresji na nasz naród – zaznaczył w swoim słowie ambasador Zwarycz.

Tekst i foto: ks. Piotr Kosiński oraz za stroną: 90-ті роковини Голодомору. У Варшаві вшанували пам’ять жертв Голодомору - геноциду Українського народу | Посольство України в Республіці Польща (mfa.gov.ua)

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl