Nabożeństwa

Święta Liturgia

PONIEDZIALEK - SOBOTA 
 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA

7:00  - górna cerkiew

8.30 - dolna cerkiew

10:00  - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00

Akatyst

ŚRODA 17:00

 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30 -15.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Niedziela XXV po Pięćdziesiątnicy. Święto Wprowadzenia Przenajświętszej Bogurodzicy do Świątyni

04.12.2022

W XXV niedzielę po Pięćdziesiątnicy (4 grudnia 2022 r.) Cerkiew Chrystusowa obchodzi jedno z 12 Wielkich Świąt - Wprowadzenie Przenajświętszej Bogurodzicy do Świątyni. Czytania ewangeliczne przeznaczone na ten dzień przypominają nam przypowieść o bogaczu, który myślał o zbudowaniu nowych spichlerzy, zaś następnej nocy niepostrzeżenie przyszła śmierć i zakończyła jego bezmyślny żywot. Dodatkowo czytana jest ewangelia o wizycie Jezusa u Marty i Marii, co jest cechą charakterystyczną wszystkich świąt teotokarnych.

     W naszej parafii święto rozpoczęło się od  sobotniego nabożeństwa całonocnego czuwania o godz. 17.00.

      Następnego dnia, świąteczną Liturgię o godz. 7.00 sprawował ks. Remigiusz Sosnowy, o godz. 8.30 ks. prot. Paweł Korobiejnikow, zaś o 10.00 ks. prot Piotr Kosiński w asyście protodiakona Jerzego Dmitruka.

   Po zakończeniu nabożeństwa pokłoniono się ikonie Wprowadzenia Przenajświętszej Bogurodzicy do Świątyni, po czym ks. Piotr Kosiński pozdrowił wszystkich zebranych w świątyni z okazji święta.

    W trakcie dzisiejszych nabożeństw odbywał się także Kiermasz Świątecznej Pomocy, podczas którego można było kupić wyroby naszych parafian, z których dochód będzie przeznaczony dla ubogich i potrzebujących.

xrs

zdjęcia: Włodzimierz Misijuk, Daniel Gryko

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl