Nabożeństwa

Święta Liturgia

Pon. - Sob.  9:00
Niedz.  7:00,  8:30,  10:00  

Modlitwa za dusze zmarłych

Pon. - Sob.  9:00

Akatyst

Środ.  17:00


XXXII niedziela po Pięćdziesiątnicy - Koncert Kolęd w naszej parafii

23.01.2023

W niedzielę po święcie Chrztu Pańskiego (XXXII niedziela) Cerkiew Chrystusowa ukazuje nam początek publicznej działalności Jezusa Chrystusa. Zbawiciel zaczyna od słów: Pokajacie się, albowiem przybliżyło się Królestwo Niebios (Mt 4,17). Święci Ojcowie wielokrotnie podkreślali, że to właśnie metanoia, przemiana ludzkiego serca, jest podstawowym zadaniem chrześcijan, np. św. Izaak Syryjczyk pisze: "To życie zostało dane nam dla pokajania, nie marnujmy je na nic innego". Na horyzoncie kalendarza liturgicznego zaczyna jaśnieć światło Wielkiego Postu, który nadejdzie w pełni blasku za 5 tygodni.

W naszej parafii odbyły się Św. Liturgie o godz. 7.00, 8.30 oraz 10.00.  Po skończonej służbie duchowni wyszli na środek świątyni pokłonić się ikonie święta Objawienia Pańskiego, a następnie wszyscy zebrani zostali zaproszeni na koncert kolęd chórów naszej parafii, który nastąpił wkrótce po zakończeniu nabożeństwa.

Pierwszy wystąpił chór dziecięcy pod batutą Klaudii Tomaszewskiej, który przeplatał kolędy z krótkimi deklamacjami lirycznymi. Następnie śpiewał chór młodzieżowy pod dyrekcją Adama Tomaszewskiego. Na zakończenie wystąpił chór parafialny pod batutą prof. Włodzimierza Wołosiuka. Ks. proboszcz, Adam Misijuk, podziękował wszystkim uczestnikom za muzyczną ucztę, przedłużającą radość świąt, oraz wręczył im drobne upominki. 

Dziękujemy wszystkim chórom za wspaniały koncert oraz zapraszamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w naszych chórach. (Dołącz do Chóru Młodzieżowego naszej parafii! (prawoslawie.pl))

xrs

zdjęcia: ks. Remigiusz Sosnowy, Włodzimierz Misijuk

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl