Nabożeństwa

Święta Liturgia

Pon. - Sob.  9:00
Niedz.  7:00,  8:30,  10:00  

Modlitwa za dusze zmarłych

Pon. - Sob.  9:00

Akatyst

Środ.  17:00


Niedziela Przebaczenia Win w naszej parafii

27.02.2023

Niedziela Przebaczenia Win, inaczej seropustna, to czas, w którym chrześcijanie wybaczają innym przewinienia i sami proszą o przebaczenie. Dzieje się tak wedle słów ewangelii św. Mateusza: Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj (Mt 5,23-24). Aby rozpocząć duchowe dzieło przemiany swojego życia i myślenia (gr. metanoia), trzeba pogodzić się z drugim człowiekiem i wyrzucić niechęć i nienawiść z serca. Tak przygotowana dusza może rozpocząć nadchodzący Wielki Post.

W naszej parafii odbyły się trzy Boskie Liturgie: o godz. 7.00, 8.30 oraz 10.00. Po każdej z nich duchowni przeczytali modlitwę i nastąpił obrzęd przebaczenia win, w którym wzięli udział wszyscy obecni. Po głównej Liturgii ks. Piotr Kosiński w asyście protod. jerzego Dmitruka odsłużył wieczernię. Na zakończenie duchowni stanęli przy Golgocie (scs. raspiatije) i wszyscy wzajemnie poprosili o przebaczenie.

Wszystkim parafianom, chrześcijanom i ludziom dobrej woli życzymy spokojnego i błogosławionego czasu Wielkiego Postu.

xrs

zdjęcia: Tymisz Krzemiński

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl