Nabożeństwa

Święta Liturgia

Pon. - Sob.  9:00
Niedz.  7:00,  8:30,  10:00  

Modlitwa za dusze zmarłych

Pon. - Sob.  9:00

Akatyst

Środ.  17:00


Wniebowstąpienie Pańskie w naszej parafii

25.05.2023

Święto Wniebowstąpienia naszego Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa to radosny czas w życiu prawosławnych chrześcijan, który kończy okres paschalny i przygotowuje nas na kolejne wielkie wydarzenie liturgiczne, czyli Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów. Wstąpienie na niebiosa Bogoczłowieka jest zakończeniem kolejnego etapu jego misji, lecz mimo pozornej nieobecności Chrystus zaświadcza, że jest z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata (por. Mt 28,20).

W naszej parafii rozpoczęliśmy świętowanie od całonocego czuwania w środę o godz. 17.00 (24.05.2023 r.). Następnego dnia odbyły się 2 Boskie Liturgie o godz. 7.00 oraz 9.00. Po głównej Liturgii duchowni wyszli na środek świątyni, aby pokłonić się ikonie Wniebowstąpienia Pańskiego. Na koniec ks. prot. Piotr Kosiński podziękował wszystkim za przybycie oraz udział we wspólnej celebracji jednego z 12 wielkich świąt cerkiewnych, które napełnia łaską wszystkich wiernych.

 

xrs

zdjęcia: Konstanty Mizgier

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl