Nabożeństwa

Święta Liturgia

Poniedziałek - Sobota - 9.00 Boska Liturgia
 
 
Niedziela  7:00,  8:30,  10:00  

Modlitwa za dusze zmarłych

Pon. - Sob.  9:00

Akatyst

Środ.  17:00


XIV. Niedziela po Pięćdziesiątnicy w naszej parafii

10.09.2023

W XIV. niedzielę po Pięćdziesiątnicy Cerkiew Boża przypomina nam przypowieść o Królu i Jego uczcie weselnej (por. Mt 22, 1-14). Wszyscy są zaproszeni, lecz wielu się wymawia i nie korzysta z królewskiego wezwania. Każdy prawosławny chrześcijanin jest zaproszony na ucztę naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, jaką jest Boska Liturgia. Niestety zadarza się, że odmawiamy Bogu i wtedy sami stawiamy się poza Domem Stwórcy oraz wystawiamy się na niebezpieczeństwa.

Dzisiejszy dzień to także wspomnienie św. Hioba Poczajewskiego, patrona Diecezji Warszawsko-Bielskiej. Ów wielki XVII-wieczny asceta i mistrz życia duchowego jest nieprzemijającym przykładem wierności Ewangelii i nauce świętych Ojców i tym samym zachętą do świadomego życia chrześcijańskiego.

W ten niedzielny poranek w naszej parafii odsłużone zostały swie Święte Liturgie: o godz. 7.00 i 9.00. Po głównym nabożeństwie ks. Piotr Kosiński pozdrowił wszystkich zebranych oraz życzył spokojnej i błogosławionej niedzieli.

 

xrs

zdjęcia: Konstantyn Mizgier

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl