Nabożeństwa

Święta Liturgia

Poniedziałek - Sobota - 9.00 Boska Liturgia
 
 
Niedziela  7:00,  8:30,  10:00  

Modlitwa za dusze zmarłych

Pon. - Sob.  9:00

Akatyst

Środ.  17:00


XXIII. Niedziela po Pięćdziesiątnicy w naszej parafii

13.11.2023

W XXIII. niedzielę po Pięćdzisiątnicy Cerkiew Prawosławna przypomina nam ewangeliczną historię, w której Zbawiciel wypędza z człowieka legion złych duchów (zob. Łk 8, 26-29). Chrystus pozwala demonom opętać stado świń, aby pokazać wszystkim pokoleniom chrześcijan, jaka jest hierarchia rzeczy stworzonych. Najważniejsze ze wszystkich stworzeń - człowiek, jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Ta bliskość ze Bogiem sprawia, że Stwórca ustanowił człowieka pośrednikiem między tym co stworzone, a niestworzone. Zatem każdy z nas oprócz godności dziecka Bożego ma obowiązki, z których zostanie sumiennie rozliczony.

W naszej parafii, w ten niedzielny poranek (12.11.2023 r.), odbyły się trzy Boskie Liturgie: o godz. 7.00, 8.30 oraz 10.00. Po głównym nabożeństwie duchowni wyszli na środek świątyni pokłonić się ikonom, zaś ks. Remigiusz Sosnowy pozdrowił wszystkich wiernych oraz życzył błogosławionej niedzieli.

 

xrs

zdjęcia: Konstantyn Mizgier, Włodzimierz Misijuk

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl