Nabożeństwa

Święta Liturgia

Pon. - Sob.  9:00
Niedz.  7:00,  8:30,  10:00  

Modlitwa za dusze zmarłych

Pon. - Sob.  9:00

Akatyst

Środ.  17:00


XXXV. Niedziela po Pięćdziesiątnicy w naszej parafii

04.02.2024

Na świecie występuje wiele rodzajów ślepoty, zaś najgorsza z nich to ślepota duchowa. W dzisiejszej ewangelii (zob. Łk 18, 35-43) Chrystus uzdrawia u bram Jerycha niewidomego żebraka, który nieustannie woła: Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną! Zbawiciel nie tylko pochyla się nad jego zdrowiem fizycznym, lecz także daje szansę na drugie życie, życie duchowe. Jest to lekcja dla każdego z nas, abyśmy nieprzerwanie trwali w modlitwie Jezusowej i pragnęli wewnętrznego przejrzenia.

W ten niedzielny poranek w naszej parafii odbyły się trzy Boskie Liturgie: o godz. 7.00, 8.30 oraz 10.00. Od wczorajszego całonocnego czuwania wolską parafię odwiedziły relikwie wybranych świętych z Ławry Kijowsko-Peczerskiej, aby wszyscy mogli pokłonić się świętościom i otrzymać łaskę Św. Ducha. Po głównej Liturgii duchowni wyszli na środek świątyni i oddali cześć przybyłym świętym, zaś proboszcz parafii, ks. Adam Misijuk, pozdrowił wszystkim zebranych oraz życzył wiele zdrowia, błogosławieństwa Bożego i spokojnej niedzielii.

 

xrs

zdjęcia: Daniel Gryko

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl