Nabożeństwa

Święta Liturgia

Poniedziałek - Sobota - 9.00 Boska Liturgia
 
 
Niedziela  7:00,  8:30,  10:00  

Modlitwa za dusze zmarłych

Pon. - Sob.  9:00

Akatyst

Środ.  17:00


Niedziela o Samarytance. Święto Męczenników Chełmskich i Podlaskich w naszej parafii

05.06.2024

W V. niedzielę po Wielkanocy czytamy ewangelię o Samarytance oraz, w tym roku, wspominamy pamięć Męczenników Chełmskich i Podlaskich. Krew męczenników uświęcająca polskie ziemie jest fundamentem, na którym przyszłe pokolenia budują swoją wiarę i oddanie Chrystusowi. Ich świadectwo ukazuje jakim skarbem jest wiara prawosławna - drogocenną perłą, za którą warto oddać wszystko, nawet życie.

W naszej parafii obchodzimy ten dzień w wyjątkowy sposób. Jeden z męczenników - św. Bazyli (Martysz) jest obecny w naszej świątyni w swoich świętych relikwiach. Obchody święta rozpoczęliśmy od całonocnego czuwania o godz. 17.00.  Następnie o 23:00 odsłużono akatyst przed relikwiarzem świętego męczennika kapłana Bazylego Martysza. O 24.00 ks. prot. Piotr Kosiński sprawował Boską Liturgię.

O godz. 8.00 odbyło się małe poświęcenie wody, a następnie Boska Liturgia, której przewodniczył proboszcz parafii, ks. Adam Misjuk, w asyście duchownych z Libanu, Białorusi, Ukrainy oraz miejscowego duchowieństwa. Oprawę muzyczną zapewnił chór parafialny pod batutą prof. Włodzimierza Wołosiuka oraz chór bizantyjski z Libanu. Na koniec służby ks. proboszcz złożył serdeczne życzenia imieninowe p. Konstantemu Sterlingow, wieloletniemu członkowi Rady Parafialnej.

Bezpośrednio po Boskiej Liturgii, z okazji święta, miała miejsce uroczysta procesja wokół świątyni, po czym zaproszono wszystkich wiernych na poczęstunek w ogrodzie przy domu parafialnym. Dało to wspaniałą możliwość do integracji parafian, do wspólnych rozmów, wymiany poglądów.  Część artystyczną w ogrodach parafialnych uświetnił występ recytatorski seniorów parafii oraz koncerty chóru parafialnego pod batutą prof. Włodzimierza Wołosiuka oraz chóru bizantyjskiego z Libanu.

xrs

zdjęcia: Łukasz Troc

 

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl