III. Niedziela po Pięćdziesiątnicy w naszej parafii
22.06.2026
W III. niedzielę po Pięćdziesiątnicy obchodzimy pamięć m. in. wszystkich świętych Ziemi Białoruskiej, Nowogrodzkiej, Pskowskiej, zaś dzisiejsze czytanie Ewangelii przypomniało nam słowa Chrystusa, aby nie przejmować się przyziemnymi troskami oraz nie porzucać najważniejszych priorytetów duszy dla materialnych przyjemności (zob. Mt 6, 22-33). Kiedy nasze serca są pochłonięte sprawami codzienności nie możemy się prawdziwie modlić i powierzyć swoje życie planom Opatrzności Bożej.
W naszej parafii w ten dzień odbyły się 3 Boskie Liturgie: o godz. 7.00, 8.30 oraz 10.00. Po głównej służbie ks. Piotr Kosiński pozdrowił wszystkich zebranych i życzył błogosławionej niedzieli. W tym dniu zakończyliśmy także kolejny rok szkolny w Punkcie Katechetycznym przy naszej parafii (więcej na ten temat czytaj tutaj).
Przypominamy, że od kolejnej niedzieli w naszej parafii sprawowane będą 2 niedzielne Liturgie - o godz. 7.00 oraz 9.00.
xrs
zdjęcia: Maksym Maksymiuk



do góry