Nabożeństwa

Święta Liturgia
CODZIENNIE - 9.00 - dolna cerkiew
NIEDZIELA
7:00 - górna cerkiew
8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
 10:00 - górna cerkiew
 

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 10.30-17.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Zimowisko w Gładyszowie - dzień czwarty

12.02.2020

Zimowisko w Gładyszowie - dzień czwarty. Pogoda w dniu dzisiejszym pokazała swój żywiołowy charakter w całej krasie. Słońce, deszcz i śnieżna zawieja zmieniały się jak w kalejdoskopie.

Całe szczęście, że mogliśmy się ukryć za murami grodu "Stara Baśń" w mieścinie Grybów. Tu, w obszernych zamkowych komnatach, snuła się opowieść o pradawnych dziejach, dzielnych rycerzach i pięknych białogłowych, wojnach i jeńcach, smokach i czarownicach. Z mrocznych lochów donosił się szczęk łańcuchów, a po zamkowych murach przemykała się, niczym poranna mgła, postać Białej Damy. Turniej rycerski stał się godnym uwieńczeniem pysznej zabawy.

Po południu też nie próżnowaliśmy. "Który że Słowian nie lubi szybkiej jazdy?" - parafraza słów wielkiego pisarza najlepiej określa naszą szaloną wyprawę. Parskanie rozgrzanych koni, okrzyki woźnicy, skrzyp śniegu pod saniami - czyli kulig w najlepszym wydaniu. Bitwa na śnieżki na leśnej polanie i znów - wiatr, śnieg i szybkie konie. A po powrocie - pyszny posiłek, zabawa z przyjaciółmi, modlitwa i kojący odpoczynek. A w uszach wciąż brzmi świąteczna melodia dalekich janczarów.

ks. Paweł Korobeinikov

zdjęcia: ks. Paweł Korobeinikov, m. Dorota Korobeinikov

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl