Nabożeństwa

Święta Liturgia
CODZIENNIE - 9.00 - dolna cerkiew
NIEDZIELA
7:00 - górna cerkiew
8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
 10:00 - górna cerkiew
 

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 10.30-17.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Zimowisko w Gładyszowie - dzień piąty

13.02.2020

Biała narzuta jeszcze okrywa okolicę. Lecz, gdy słońce wychyla się zza brzemiennych opadami chmur i zaczyna muskać zaśnieżone pola, to od razu budzą się do życia setki małych strumyków, przypominających, że zima już straciła swoją potęgę i teraz dogorywa, ukrywając się w górach i lasach.

Dzisiaj urządziliśmy prawdziwe święto śniegu. Całe przedpołudnie nasze narciarze raz za razem odważnie przecinali stromy stok. Każdy mógł wypróbować swoje w tej niełatwej konkurencji. Część z nas stanęła na narty po raz pierwszy. Tym niemniej, po chwili treningu, każdy wyglądał jak stały bywalec kurortów narciarskich. Wymęczeni i uszczęśliwieni powróciliśmy na bazę.

Tego dna cisza poobiednia w rzeczy samej była ciszą. Po południu z nowym zapasem sił cała grupą ruszyła na położoną nieopodal górkę, by raz jeszcze zjeżdżać, staczać się, rzucać się i budować ze śniegu fortecę. Ta zabawa trwała aż do zmierzchu. Przygody mieszkańców Narnii, opatrzone lekkim komentarzem teologicznym, zajęły resztę wieczoru. Przed nami kolejne wyzwania. Do zobaczenia!

ks. Paweł Korobeinikov

zdjęcia: m. Dorota Korobeinikov

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl