Nabożeństwa

Święta Liturgia
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 
Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)
SOBOTA 17:00
oraz w przededniu świąt.
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Spotkanie Rodzinne w Stanisławowie

01.06.2017

W ubiegłą niedziele, 28 maja, w Stanisławowie nieopodal Warszawy odbył się organizowany przez Punkt Katechety przy naszej Parafii coroczny Piknik  Rodzinny. Spotkanie rozpoczęło się Liturgią Świętą o godzinie 10 rano w cerkwi św. Aleksandry. Pod nieobecność Proboszcza Parafii, Ks. Prot. Andrzeja Bołbota, Liturgii przewodniczył ks. Archimandryta Rafaił (Żuk). Liturgię swoim śpiewem przyozdobił działający przy naszej Parafii chór studentów i absolwentów pw. św. Tatiany pod batutą p. Bogdana Kuźmiuka wspierany urokliwymi głosami miejscowego chóru parafialnego.

Nasze uczestnictwo w Liturgii w cerkwi pw. Św. Aleksandry miało wymiar historyczny. Było nam dane pokłonić się Ikonie Zmartwychwstania Pańskiego, przez którą w tym roku objawił się cud mirotoczenija. Dziękujemy Bogu, że mogliśmy namacalnie doświadczyć Jego działanie w otaczającym nas świecie. Po Świętej Liturgii został odprawiony akathyst przed ikoną, po którym rozpoczęła się  dalsza część programu.

Wspólne grillowanie, rozmaite gry i zabawy, zorganizowane przez zaproszonych animatorów, oraz towarzyski mecz piłki nożnej oraz tradycyjna loteria fantowa sprawiły, iż każdy z obecnych  mógł w miły i przyjemny sposób spędzić  to niedzielne popołudnie.

Z całego serca dziękujemy ks. Andrzejowi oraz wszystkim jego pomocnikom za wsparcie okazane nam podczas organizacji tego wydarzenia.

lektor Marcin Bielawski

Fotoreportaż: ks. Paweł Korobiejnikow, Zofia Pawlak, Kosma Konach, lektor Marcin Bielawski

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl