Nabożeństwa

Święta Liturgia
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 
Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)
SOBOTA 17:00
oraz w przededniu świąt.
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium

 


Zobacz kalendarz prawosławny

Wyniki konkursu "Słynne miejsca pielgrzymkowe, czyli gdzie najchętniej/najczęściej pielgrzymują Prawosławni"

02.12.2018

Oto wyniki konkursu plastycznego: "Słynne miejsca pielgrzymkowe, czyli gdzie najchętniej / najczęściej pielgrzymują Prawosławni" organizowanego przez Bracteo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Wraszawsko Bielskiej.

Jury w składzie:

- przewodnicząca BMP DWB - Gabriela Nowaszewska
- wice przewodnicząca BMP DWB - Klaudia Jakoniuk
- opiekun duchowy BMP DWB - ks. Paweł Sterlingow

Postanowiło nagrodzić następujące osoby:

Kategoria przedszkola ( 4-6 lat )

Wyróżnienia: Aleksandra Pierewoj, Lena Sitkiewicz, Hanna Lazarowicz, Olga Klimiuk - Drohiczyn, nauczyciel ks. diakon Grzegorz Klimiuk

Kategoria Szkoła Podstawowa Klasy I- III:

- I miejsce Aleksandra Sawczuk - Siemiatycze, nauczyciel Ewa Podgórzak;
- II miejsce ex aequo: Michał Nowaszewski - Siemiatycze, nauczyciel Ewa Podgórzak i Daria Dubińska - Milejczyce, nauczyciel Ks. Roman Dubiński;
- III miejsce ex aequo Oliwia Markiewicz i Hanna Markiewicz - Siemiatycze;, nauczyciel Ewa Podgórzak;
- Wyróżnienie Dawid Surel - Orzeszkowo, nauczyciel Ks. Leon Anchim

Kategoria Szkoła Podstawowa klasy IV-VI:

- I miejsce Aleksandra Gilar - Siemiatycze, nauczyciel Ks. Radosław Wołosiuk;
- II miejsce ex aequo: Justyna Kurzelewska - Siemiatycze, nauczyciel KS; Radosław Wołosiuk, Martyna Kondratiuk- Czyże, nauczyciel Ks. Eliasz Suproniuk;
- III miejsce ex aequo Anna Wysocka- Milejczyce, nauczyciel Ks. Roman Dubiński, Gabryjela Magruk- Czyże, nauczyciel Ks. Eliasz Suproniuk
- Wyróżnienia: Krzysztof Błyszczuk- Drohiczyn, nauczyciel Ks.diakon Grzegorz Klimiuk, Piotr Wiluk- Orzeszkowo, nauczyciel Ks. Leon Anchim, Filip Putko- Siemiatycze, nauczyciel Ks. Janusz Awksietijuk

Kategoria Szkoła Podstawowa Klasy VII-VIII oraz klasa III Gimnazjum:

- I miejsce Małgorzata Topolewska - Czyże, nauczyciel Ks. Eliasz Suproniuk
- II miejsce ex aequo Mateusz Koszelewski - Siemiatycze, nauczyciel Ks.Radosław Wołosiuk;
Klaudia Oleksiuk - Czartajew, nauczyciel Ks. Janusz Awksietijuk;
- III miejsce ex aequo Wiktoria Charlak - Warszawa, nauczyciel Ks. Paweł Korobeinikov; Natalia Nikończuk - Orzeszkowo, nauczyciel Ks. Leon Anchim;

Kategoria Szkoły Średnie:

I miejsce Lena Demianiuk - Warszawa, nauczyciel Lektor Marcin Bielawski;

Kategoria Szkoły Specjalne :

I miejsce Damian Suchodoła - Hajnówka, nauczyciel Elżbieta Sterlingow;
II miejsce Wiktoria Starosińska - Hajnówka, nauczyciel Elżbieta
Sterlingow;
III miejsce Paweł Andrusiewicz - Hajnówka, nauczyciel Elżbieta
Sterlingow;

Nagrody zostaną wręczone na Gali Rozdania Nagród, której szczegóły i termin już wkrótce!

Gratulujemy podopiecznym naszego Punktu Katechetycznego Wiktorii Charlak zajęcia III miejsca w kategorii szkół podstawowych VII-VIII oraz klasy III gimnazjum oraz Lenie Demianiuk zajęcia I miejsca w kategorii szkół średnich!

za: www.facebook.com/BMPDWB

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl