Nabożeństwa

Święta Liturgia

 
PONIEDZIAŁEK - SOBOTA
 
9.00
 
NIEDZIELA

7.00  - górna cerkiew

9.00  - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00

Akatyst

ŚRODA 17:00

 

 

 

 

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Święto Chrztu Pańskiego w naszej parafii (+fotorelacja)

20.01.2023

Święto Objawienia Pańskiego to wyjątkowy czas dla wszystkich chrześcijan. Czas, w którym jesteśmy świadkami Chrztu Pana naszego Jezusa Chrystusa, świadkami ukazania się Trójcy Świętej, świadkami uświęcenia przez Boga wszelkich wód, a wraz z nimi całej przyrody. W tym dniu, po Świętej Liturgii, następuje obrzęd Wielkiego Poświęcenia wody, podczas którego Stwórca obdarza nas darami Swojej łaski, co w postaci wody święconej, towarzyszy nam przez cały rok.

W naszej parafii świętowanie rozpoczęliśmy w środę (18.01.2023 r.), od całonocnego czuwania o godz. 17.00. Następnego dnia odbyły się 2 świąteczne liturgie: o godz. 7.00, której przewodniczył ks. Paweł Korobiejnikov w asyście diakona Dawida Martyniuka, oraz o godz. 9.00, której przewodniczył proboszcz parafii, ks. Adam Misijuk w asyście ks. prot. Piotra Kosińskiego, ks. Remigiusza Sosnowego, ks. Dawida Romanowicza, protodiakona Jerzego Dmitruka oraz diakona Tomasza Kuprianowicza.

Bezpośrednio po liturgii miało miejsce Wielkie poświęcenie wody na podwórzu przed cerkwią. W tym roku nikomu nie zabrakło wody, ponieważ dzięki uprzejmości Miejskich Wodociągów w Warszawie, parafia otrzymała całą cysternę wody. Przy trzykrotnym pogrążaniu krzyża w zbiorniku z wodą i śpiewie troparionu Epifanii zostały wypuszczone w niebo białe gołąbki – symbol czystości i obecności Ducha Świętego w momencie chrztu Chrystusa w Jordanie.

xrs

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (fot. Łukasz Troc).

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl