Nabożeństwa

Święta Liturgia

Środa - 9.00 (Uprzednio Poświęconych Darów)
Piątek - 17.00(Uprzednio Poświęconych Darów)
 Sobota  9:00
Niedz.  7:00,  8:30,  10:00  

Modlitwa za dusze zmarłych

Pon. - Sob.  9:00

Akatyst

Środ.  17:00


Wspomnienie św. Teodora Tyrona w naszej parafii

25.03.2024

W okresie Wielkiego Postu, podczas dni powszednich, nie sprawuje się Świętej Liturgii, z wyjątkiem środy i piątku. Służba sprawowana w te dni nosi miano Liturgii Uprzednio Poświęconych Darów i charakteryzuje się tym, że nie posiada kanonu eucharystycznego, ponieważ Agniec (Chleb Eucharystyczny) jest przygotowywany w poprzednią niedzielę. Ukazuje to postny charakter tych dni, zaś przyjmowane wtedy Święte Dary są nieopisanym wspomożeniem dla wiernych podczas ich wielkopostnej wędrówki.

W piątek o godz. 17.00 w naszej parafii odbyła się Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów. Na zakończenie służby duchowni wyszli na środek świątyni i odsłużyli molebień ku czci św. Teodora Tyrona. Dokonany przez niego cud, którego wspomnienie zachowało się w poświęceniu koliwa, ukazuje wiernym Bożą pomoc, która rozpościera się na świat przez wstawiennictwo świętych. Wszyscy zebrani mogli skosztować koliwa, na które szczególnie czekały dzieci.

 

xrs

zdjęcia: Łukasz Troc

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl