Nabożeństwa

Święta Liturgia

Poniedziałek - Sobota - 9.00 Boska Liturgia
 
 
Niedziela  7:00,  8:30,  10:00  

Modlitwa za dusze zmarłych

Pon. - Sob.  9:00

Akatyst

Środ.  17:00


Niedziela o Ślepcu w naszej parafii

09.06.2024

Ostatnia niedziela okresu paschalnego to niedziela o niewidomym od urodzenia, któremu Chrystus tworzy wzrok. Cerkiew Chrystusowa przez opis tego cudu przygotowuje swych wiernych do wejścia w kolejny etap historii zbawienia, tzn. Wniebowstąpienia Pańskiego i Pięćdziesiątnicy. Zbawiciel uzdrawia nasze dusze, przywraca im wzrok, zachęca do podjęcia codziennych trudów życia chrześcijańskiego.

W naszej parafii w ten dzień odsłużone zostały 3 Boskie Liturgie: o godz. 7.00, 8.30 oraz 10.00 Po głównej Liturgii odbyła się ostatnia w tym roku procesja paschalna wokół świątyni. W ten sposób wszyscy zebrani uczestniczą w głoszeniu Dobrej Nowiny o zmartwychwstaniu Chrystusa. Na koniec proboszcz parafii, ks. Adam Misijuk, pozdrowił wszystkich oraz życzył błogosławionej niedzieli.

 

xrs

zdjęcia: Maksym Maksymiuk, Konstantyn Mizgier, Tymisz Krzemiński.

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl