Święto św. Mikołaja Cudotwórcy w naszej parafii
22.05.2025

22 maja Cerkiew Chrystusowa wspomina przeniesienie relikwii św. Mikołaja Cudotwórcy z Miry Licyjskiej do włoskiego miasta Bari. Błogosławiony Arcypasterz znany jest na całym świecie, miłują go i modlą się do niego ludzie różnych wyznań. Jego relikwie w cudowny sposób wydzielają mirro, którym pobożni chrześcijanie namaszczają się otrzymując uzdrowienie i pomoc św. Mikołaja.
W naszej parafii w ten dzień odbyły się dwie Boskie Liturgie: o godz. 7.00 oraz 9.00. Po głównej Liturgii ks. proboszcz Adam Misijuk złożył życzenia urodzinowe p. Zoi Bajko-Romańskiej, Starościnie Parafii oraz imieninowe p. Mikołajowi Hakurowi, p. Mikołajowi Kolibabie i Mikołajowi Romanowiczowi. Następnie głos zabrał ks. Remigiusz Sosnowy, który w imieniu duchowieństwa, Rady Parafialnej i wszystkich parafian złożył ks. Adamowi życzenia z okazji 27. rocznicy jego święceń kapłańskich.
Wszystkim jubilatom oraz solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia, wielu łask, opieki św. Mikołaja. Na Mnogaja Leta!
xrs
zdjęcia: Konstantyn Mizgier, ks. Daniel Romanowicz