Nabożeństwa

Święta Liturgia
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 
Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)
SOBOTA 17:00
oraz w przededniu świąt.
 

Akatysty

ŚRODA 17:00
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-18.00

Pobierz kalendarium

 


Zobacz kalendarz prawosławny

Kiermasz Świątecznej Pomocy Chorym Dzieciom.

08.12.2013

Cechą wyróżniającą każdego chrześcijanina jest niesienie pomocy chorym i ubogim. Dlatego też, to już czwarty rok z rzędu, w naszej parafii odbył się Kiermasz Świątecznej Pomocy Chorym Dzieciom, który to tradycyjnie organizujemy w czasie Postu Bożonarodzeniowego.

Trzy ostatnie weekendy dzieci oraz młodzież wraz z nauczycielami religii i rodzicami przygotowywali świąteczne ozdoby na kiermasz: bombki, kartki świąteczne, wypiekali  pierniki. Do naszej akcji przyłączyły się także: pani dyrektor Magdalena Księżopolska i wicedyrektor Gabriela Bobrzak z Zespołu Szkół im. Ireny Sendlerowej przy ul. Elekcyjnej, dzięki którym nasze fanty były ozdobione wzorami origami.

Kiermasz wzbogacili także rodzice i dziadkowie, którzy przygotowali pyszne domowe wypieki oraz postne dania. Przyniesione też zostały inne cenne fanty: jak zabawki i książki.

Tradycyjnie, odbył się krótki koncert kolęd naszych młodych chórzystów. Dzieci i młodzież pod dyrekcją pana Bogdana Kuźmiuka i matuszki Doroty Korobeinikov, umilili dzisiejsze spotkanie swoim anielskim śpiewem. Dzięki nim poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Ostatnim punktem kiermaszu była licytacja przeróżnych ofiarowanych na ten cel przedmiotów: książki, bombki, obrazów, ryciny oraz maskotki.

Kiermasz był również wspaniałą okazją do radosnego spotkania w gronie parafian przy kawie lub herbacie.

Każda inicjatywa pomocy innym jest potrzebna i ważna, dlatego też zapewne ta tradycja będzie kontynuowana w następnych latach a zebrany dochód będzie przekazany na szczytny cel.

Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać za szczodre i ciepłe serca!

 

Marta Łuksza & matuszka Ewa Misijuk

fot. Marta Łuksza

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl