Nabożeństwa

Święta Liturgia
NIEDZIELA 8:30 -  dolna cerkiew
(nabożeństwo dla dzieci i młodzieży)
 
NIEDZIELA 10:00 - górna cerkiew
pozostałe dni tygodnia  - 9:00

Nabożeństwo wieczorne
(Wsienoszcznoje)

SOBOTA 17:00
 
oraz w przededniu świąt,
 

Święta Liturgia za dusze zmarłych

ŚRODA i SOBOTA 9:00
 

Akatysty

ŚRODA 17:00

Pobierz kalendarium

 


Zobacz kalendarz prawosławny

Kalendarium

Bracia i Siostry, uprzejmie informujemy że w naszej parafii Świeta Liturgia sprawowana jest  codziennie o godz. 9:00. W kalendarium poniżej zawarte są nabożeństwa niedzielne i świąteczne. 

 

Styczeń 2018

01.01

poniedziałek

Św. Liturgia.

Św. Liturgia

godz. 0.00

godz. 9.00

02.01

wtorek

Św. Jana Kronsztadzkiego

Św. Liturgia

godz. 9.00
03.01
środa

Św. Liturgia i wspomnienie zmarłych.

Akatyst za dusze zmarłych.

godz. 9:00

godz. 17.00

05.01

piątek

Godziny kanoniczne.

godz. 9:00

06.01
sobota

Liturgia św. Jana Chryzostoma.
Wigilia Święta
Narodzenia Pana i Zbawiciela Naszego Jezusa Chrystusa.

I rocz. śp. ks. mitrata Mikołaja Lenczewskiego
proboszcza wolskiej parafii

Wieczernia.

Wielkie powieczerze i jutrznia

godz. 9.00

 

 

 

godz. 15.00

godz. 22.00

07.01

niedziela

Niedziela XXXI po Pięćdziesiątnicy.
Święto Nrodzenia Pana i Zbawiciela  Naszego Jezusa Chrystusa.

Liturgia św. Bazylego Wlk.

Liturgia św. Bazylego Wlk.

 

godz. 0.00

godz. 10.00

08.01

poniedziałek

Sobór Najświętszej Bogurodzicy.

Święta Liturgia.

 

godz. 9.00

09.01

wtorek

Ap. i pierwszego i męcz. archidiakona Stefana.

Św. Liturgia.

godz. 9.00

10.01

środa

Spotkanie seniorów parafii.
Św. Liturgia.

Akatyst ku czci Najświętszej Bogurodzicy.

godz. 9.00

godz. 17.00

13.01

sobota

Św. Liturgia i wpomnienie smarłych.

Wsienoszcznoje bdienije.

godz. 9.00

godz. 17.00

14.01

niedziela

Niedziela XXXII po Pięćdziesiątnicy.
Święto Obrzezania Pańskiego.
Św. Bazylego Wlk. Abp. Cezarei Kapadockiej. 

Św. Liturgia.

godz. 8.30

godz.10.00

15.01

poniedziałek

Św. Serafina z Sarowa. Św. Liturgia.

godz. 9.00

17.01

środa

Św. Liturgia i wspomnienie zmarłych.

Akatyst ku czci św. Cudotwórcy Serafina.

godz. 9.00

godz. 17.00

18.01

czwartek

Wigilia święta Objawienia Pańskiego.
Liturgia św. Bazylego Wlk. Poświęcenie wody.

Wielkie powieczerze i jutrznia.

godz. 9.00

 
godz.17.00

19.01

piątek

Święto Objawienia Pańskiego.
Chrzest Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Św. Liturgia, Wielka Agiasma - poświęcenie wody.

godz. 9.00

20.01

sobota

Sobór św. Jana Chrzciciela. Św. Liturgia.

Wsienoszcznoje bdienije.

godz. 9.00

godz. 17.00

21.01

niedziela

Niedziela XXXIII po Pięćdziesiątnicy.

O Zacheuszu. Św. Liturgia

godz. 8.30

godz. 10.00

24.01

środa

Św. Liturgia i wspomnienie zmarłych.

Akatyst ku czci św.Najświętszej Bogurodzicy.

godz. 9.00

godz. 17.00

25.01

czwartek

Św. Sawy, abpa Serbii.
Dzień imienin Jego Eminencji
Wielce Błogosławionego Sawy
Metropolity Warszawskiego i całej Polski.

Św. Liturgia

Św. Liturgia w katedrze metropolitalnej godz. 10.00

 

godz. 9.00

27.01

sobota

Św . Liturgia i wspomnienie zmarłych.

Wsienoszcznoje Bdienije.

godz 9.00

godz. 17.00

28.01

niedziela

Niedziela o Celniku i Faryzeuszu .  Św . Liturgia.

(Od poniedziałku  29.01.  - tydzień ciągły bez postu )

godz. 8.30

godz. 10.00

31.01

środa

Św . Liturgia i wspomnienie zmarłych.

Akatyst  do św. Paisjusza z Atosu.

godz. 9.00

godz. 17.00

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl