Nabożeństwa

Święta Liturgia

PONIEDZIALEK - SOBOTA 
 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA
 
7.00 - górna cerkiew
 
8.30  - dolna cerkiew
 
10.00 - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 

Akatyst

ŚRODA 17:00
 
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-15.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Sklepik cerkiewny церковная лавка, orthodox shop, церковный магазин, иконы w parafii św. Jana Klimaka na Woli - tel. 500 416 267

01.08.2021

Drodzy Bracia i Siostry!

Dzięki Waszej ofiarności udało nam się sfinansować wykonane dotychczas prace remontowe.

Ratowanie naszej zabytkowej cerkwi niesie ze sobą ogrom wydatków. Z głębi serca jesteśmy wdzięczni wszystkim darczyńcom, którzy wspierają nas swymi modlitwami i ofiarami. Harmonogram niezbędnych prac przy cerkwi, które należy wykonać do końca tego roku, niesie za sobą jescze wiele nakładów finansowych.

W związku z powyższym całkowity dochód ze sprzedaży wzbogaconego asortymentu naszego sklepiku cerkiewnego zostanie w całości przekazany na rzecz remontu świątyni.

Sklepik cerkiewny (ul. Wolska 138/140) otwarty będzie w dni powszednie - 10.00-18.00, natomiast w sobotę, niedziele i święta bezpośrednio przed i po nabożeństwach.

Istnieje możliwość wysyłki oraz umówienia wizyty w sklepiku w innych godzinach pod numerem telefonu: 500 416 267.

Prośba o wsparcie remontu cerkwi

Kupując w naszym sklepiku cerkiewnym wspierasz nie tylko remont wolskiej cerkwi, ale także i nasze prawosławne monastery w Polsce. 
Duża część wyposażenia wolskiego sklepiku została zakupiona w przyklasztornych sklepikach.
 
Możliwa wysyłka kurierem/pocztą!
 
ZAMÓWIENIA ZZA GRANICY
 
Sklepik cerkiewny na Woli, oprócz dostępnego asortymentu, oferuje możliwość zakupu wysokiej jakości utensylii, tkanin oraz szat liturgicznych. Parafia od dłuższego czasu współpracuje z zagranicznymi producentami.
 
Poniższe zdjęcia stanowią jedynie namiastkę asortymentu do zamówienia. Całość produkcji znajduje się na stronach: sofrino.ru strikoudis.gr pravoslav-shop.com.ua/ru/ (utensylia), upctextil.com/ua/ (tkaniny i szaty liturgiczne), lavra.com itd.
 
Zapewniamy szybki czas realizacji i dostawy do Polski - w zależności, czy produkt jest dostępny w sklepie od ręki (dostawa do Warszawy w ok. 5 dni roboczych), czy też przygotowywany będzie pod zamówienie (dostawa do Warszawy w 30 dni roboczych).
Pytania prosimy kierować bezpośrednio przez nasz profil fb, lub pod nr telefonu:
500 416 267.
 
MOŻLIWA WYSYŁKA KURIEREM/POCZTĄ !
 

PODRASNIKI/RIASY ITD. Z GRECJI DOSTĘPNE OD RĘKI JAK I NA ZAMÓWIENIE

MASZYNY DO PIECZENIA PROSFOR (t. 500 416 267)

                   ZAMÓWIENIA NA IKONY PISANE 

Ikona jest oknem, przez które widzimy wieczność, jest miejscem spotkania człowieka z Bogiem podczas modlitwy, dlatego w tradycji prawosławnej zajęły one nieusuwalne miejsce w kulcie. Ikony pisane na deskach umiejscawia się w domach, by służyły domownikom w codziennej modlitwie. Ikona, poza walorami duchowymi, posiada także wartość artystyczną. Jest wykonywana metodą tradycyjną, według dawnych technik i wzorców tzw. kanonów.

Każdy, kto chce posiadać w domu pisaną w tradycyjny sposób ikonę, a tym samym wzbogacić swój dom o aspekt artystyczno-duchowy, może zamówić w naszej parafii. Ikonę można zamówić dla siebie, ale może być ona także doskonałym prezentem z okazji ślubu, chrztu, ważnej rocznicy, urodzin czy po prostu jako prezent dla szczególnie bliskiej osoby.

Wszyscy zainteresowani pisanymi ikonami proszeni są o kontakt pod nr 500 416 267.

                                              

KONTAKT: 500 416 267

do góry

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl