Nabożeństwa

Święta Liturgia

PONIEDZIALEK - SOBOTA 
 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA
 
7.00 - górna cerkiew
 
8.30  - dolna cerkiew
 
10.00 - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00
 

Akatyst

ŚRODA 17:00
 
 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30-15.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

O świętach prawosławnych

Święto Opieki Matki Bożej. Pokrowa

13.10.2021

Święto Opieki Matki Bożej (Pokrowa Preswiatoj Bogorodicy) – 1/14 października – to wspomnienie wydarzenia, które miało miejsce w czasach panowania imperatora Lwa VI Filozofa w roku 910...
Czytaj dalej

Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego - Krzyż w Tradycji Cerkwi Prawosławnej

25.09.2021

W kalendarzu liturgicznym Cerkiew Prawosławna poświęca kilka dni na oddawanie szczególnej czci Św. Krzyżowi. Jest to przede wszystkim Wozdwiżenije - Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego, krestopokłonnaja niediela (3 niedziela WP) - Niedziela Adoracji Krzyża Świętego. Każdego piątku i w trakcie Wielkiego Tygodnia podczas nabożeństw czytane są kanony, poświęcone Krzyżowi Chrystusa. Wiele modlitw czytanych w Cerkwi skierowanych jest nie tylko do Ukrzyżowanego Chrystusa, ale i do samego Krzyża Chrystusowego.
Czytaj dalej

Narodzenie Przenajświętszej Matki Bożej – Рождество Пресвятой Богородицы

20.09.2021

Narodzenie Przenajświętszej Matki Bożej – Рождество Пресвятой Богородицы: 8 (21) września. Należy do 12 głównych świąt prawosławnych (двунадесятый праздник) Narodzenie Przenajświętszej Bogurodzicy świętuje Cerkiew jako dzień radości na całym świecie, gdy zaczęły spełniać się wielkie Boże obietnice zbawienia rodzaju ludzkiego z niewoli szatańskiej. Matka Jednorodzonego całego rodzaju ludzkiego objawia się nam jako łaskawa i miłosierna Orędowniczka i Obrończyni.
Czytaj dalej

Narodzenie Przenajświętszej Matki Bożej – Рождество Пресвятой Богородицы

20.09.2021

Jest to pierwsze wielkie święto rocznego cyklu świąt cerkiewnych, który rozpoczyna się 1/14 września...
Czytaj dalej

Święto Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy

26.08.2021

Święto Zaśnięcia Matki Bożej zostało ustanowione w IV wieku i obchodzone jest 15 (28) sierpnia. Jest to ostatnie spośród dwunastu wielkich świąt w cerkiewnym roku, wielkie święto (stałe) ku czci Najświętszej Marii Panny. Poprzedzone jest dwutygodniowym postem. Świętu Zaśnięcia Bogurodzicy poświęcone jest wiele cerkwi.
Czytaj dalej

Święto Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy - historia

26.08.2021

Zaśnięcie Przenajświętszej Bogurodzicy – Успение Пресвятой Богородицы 15 (28) sierpnia. Należy do 12 głównych świąt prawosławnych (двунадесятый праздник) A gdy Jezus ujrzał matkę i ucznia, którego miłował, stojącego przy niej, rzekł do matki: „Niewiasto, oto Syn Twój!” Potem rzekł do ucznia: „Oto Matka twoja!” i od owej godziny wziął ją ów uczeń do siebie (J 19, 26-27)
Czytaj dalej

Przemienienie Pańskie – Преображение Господне

18.08.2021

Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden folusznik na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem (Мk 9, 2-4).
Czytaj dalej

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl