Nabożeństwa

Święta Liturgia

PONIEDZIALEK - SOBOTA 
 9.00 - dolna cerkiew
 
NIEDZIELA

7:00  - górna cerkiew

8.30 - dolna cerkiew

10:00  - górna cerkiew

Modlitwa za dusze zmarłych

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA  9:00

Akatyst

ŚRODA 17:00

 
W dni powszednie cerkiew jest dostępna (otwarta) dla wiernych w godzinach 8.30 -15.00

Pobierz kalendarium


Zobacz kalendarz prawosławny

Jesteśmy w świątyni

Jesteśmy w świątyni (4)

01.06.2014

Gdyby tak zebrać kosztowności całego świata i postawić na jedną szalę, a na drugą — Liturgię, to szala z Liturgią przeważy. Tylko że człowiek nie rozumie, jaki klejnot posiada, dopóki to szczęście nie zostanie mu odebrane. Niestety – człowiek nie docenia ani słońca, ani powietrza, ani światła. Nastanie ciemność, odebrane będzie powietrze, nie będzie czym oddychać – wtedy zrozumie człowiek i doceni to, co posiadał i co utracił. 
Czytaj dalej

Jesteśmy w świątyni (3)

09.04.2014

W rytuale  Liturgii Świętej, czyli Eucharystii, upamiętniamy całe życie ziemskie Chrystusa ─ Syna Bożego i naszego Pana. Liturgia składa się z trzech części: proskomidii, liturgii katechumenów (ohłaszennych) i liturgii wiernych.
Czytaj dalej

Jesteśmy w świątyni (2)

08.03.2013

Uczestnicząc w Liturgii, w nabożeństwach i wspólnych modłach, Bogu, jako jedynemu naszemu Panu i Władcy, składamy pokłony. Czynimy to z pokorą, dostojeństwem i namaszczeniem, bez pośpiechu i, w miarę możności, równocześnie z innymi uczestnikami ceremonii.
Czytaj dalej

Jesteśmy w świątyni (1)

01.03.2013

Proponujemy Państwa  uwadze kolejny cykl rozważań dotyczących modlitwy w cerkwi. Te rozważania mają na celu pomóc przygotować się do wspólnej modlitwy w świątyni. Autor będzie starał się ukazać w nich jak przygotować się do wyjścia na nabożeństwo, jak zachować się w świątyni ...
Czytaj dalej

Prawosławna Parafia Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Created by SkyGroup.pl